SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rekordowe zainteresowanie akcjami Bankier.pl

Redukcja w ofercie akcji Bankier.pl wyniosła 85,91% i 92,95%. Debiut na giełdzie 19 czerwca.

Redukcja podczas publicznej oferty akcji portalu finansowego Bankier.pl wyniosła 85,91% dla uczestników procesu book-buildingu i 92,95% dla innych inwestorów, poinformowała spółka w poniedziałkowym komunikacie. Pierwsze notowanie akcji portalu planowane jest na 19 czerwca.

„Poziom redukcji świadczy o dużym zaufaniu jakim obdarzyli naszą spółkę inwestorzy. Szczególnie cieszy nas duże zainteresowania ofertą publiczną Bankier.pl wśród użytkowników portalu, którzy na co dzień korzystają z naszych usług. Wierzymy, że nasze akcje będą korzystną długoterminową lokatą kapitału.” – powiedział Tomasz Jażdżyński, prezes spółki Bankier.pl.  
 
Zapisy na akcje Bankier.pl SA trwały od 2 do 6 czerwca i przyjmowane były w Punktach Obsługi Klienta Domu Maklerskiego IDMSA.
 
„Łącznie na akcje Bankier.pl prawidłowe zapisy złożyło 1.310 osób. Wyniki te przeszły nasze oczekiwania. Pierwszy raz spotkaliśmy się z tak dużym zainteresowaniem inwestorów instytucjonalnych a przede wszystkim - indywidualnych. Uważamy, że tak ogromny popyt podczas tworzenia księgi popytu i późniejszych zapisów przełoży się na notowania akcji Bankier.pl na rynku wtórnym" - mówi Rafał Abratański, wiceprezes DM IDMSA.
 
Zdaniem Abratańskiego wyniki zapisów świadczą o słuszności modelu biznesowego Bankier.pl i z pewnością przełożą się także na notowania MCI Management i bmp AG na giełdzie. "Bankier.pl dotarł ze swoją ofertą nie tylko do swoich obecnych klientów. Dzięki programowi lojalnościowemu spółka pozyskała również rzesze nowych wiernych użytkowników." - mówi wiceprezes Abratański.
 
Spółka dokonała przydziału wszystkich oferowanych 3,35 mln akcji (1,5 mln akcji nowej emisji Serii I, oferowanych przez Spółkę oraz 1,85 mln walorów oferowanych przez dotychczasowych akcjonariuszy). Cena emisyjna została ustalona wcześniej przez zarząd na poziomie 7,5 zł za walor. Prawidłowe zapisy złożono na łączną liczbę 29.952.790 akcji o łącznej wartości 224.645.925 złotych.
 
„Bankier.pl uzyska z oferty publicznej środki finansowe w wysokości 2,8 mln euro, które przeznaczone zostaną na rozwój działalności, w tym szczególnie na tworzenie nowych serwisów oraz akwizycje” – głosi komunikat spółki.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rekordowe zainteresowanie akcjami Bankier.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl