SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Romantyczni po pięćdziesiątce

Pomimo trosk dnia codziennego miłość odgrywa nieodmiennie istotną rolę w życiu osób po pięćdziesiątce.

Wynika z badania autorstwa prof. Zbigniewa Izdebskiego zrealizowanego przez TNS OBOP na zlecenie Eli Lilly.

Niemal 2/3 osób (62,4%) w wieku powyżej 50 lat miłość do jednego partnera przez całe życie uważa za jak najbardziej możliwą. Przeciwnego zdania jest jedynie co piąty badany. Podobne opinie są wyrażane przez osoby w wieku do 49 lat.

Wśród osób po pięćdziesiątym roku życia kobiety nieco częściej (39,2%), niż mężczyźni (33,5%), wierzą w miłość do tej samej osoby przez całe życie.

W opinii badanych po pięćdziesiątce, miłość jest fundamentalnym elementem życia intymnego: ponad 80% badanych jest zdania, że miłość jest warunkiem sine qua non udanego życia seksualnego. Zaledwie co 25 badany nie widzi związku pomiędzy miłością do partnera a udanym życiem seksualnym. Podobne wyniki odnotowano w grupie badanych do 49 roku życia.

Wśród osób po pięćdziesiątym roku życia opinia, że miłość jest niezbędnym elementem udanego pożycia, jest częściej podzielana przez kobiety (45,7%), niż mężczyzn (40,4%). Także w niższej grupie wiekowej to panie częściej zgadzały się z podobnym twierdzeniem.

Zdaniem prof. Zbigniewa Izdebskiego „grupa ludzi po pięćdziesiątce nadal ma bardzo romantyczną koncepcję miłości i seksu, w której oba te elementy są właściwie nierozłączne. Najciekawsze jest jednak to, że młodsze pokolenia Polaków, wbrew dość popularnemu wyobrażeniu, wydają się podzielać wizję miłości przekazywaną im przez rodziców i dziadków”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Romantyczni po pięćdziesiątce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl