SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ruch chce pokazać w tym roku rentowność operacyjną

Ruch zamierza w tym roku osiągnąć rentowność na poziomie operacyjnym przy nieco niższych przychodach - poinformował prezes spółki Włodzimierz Biały. Prezes szacuje, że w wyniku restrukturyzacji, zakładającej dalsze zwolnienia pracowników, spółka zaoszczędzi prawie 2 mln zł miesięcznie.

Ruch chce pokazać w tym roku rentowność operacyjną

"Chcielibyśmy uzyskać rentowność na poziomie operacyjnym w tym roku. Nie ukrywam, że myśleliśmy o tym, by uzyskać ją trochę wcześniej, jednak sytuacja na rynku globalnym powoduje, że ścigamy się z tendencjami negatywnymi, co nie ułatwia nam zadania" - powiedział Biały w telewizji TVN CNBC.

Dodał jednocześnie, że mogą nieco spaść przychody firmy ze względu na spodziewany spadek sprzedaży gazet w Polsce.

"Myślę, że możemy mówić o kilkuprocentowym spadku przychodów. Ale wszystko zależy od tego, jak głębokie będą spadki sprzedaży prasy. A tego nikt nie jest w stanie stwierdzić z pełną odpowiedzialnością. Na pewno jakieś spadki będą, one są w tej chwili zauważalne" - powiedział.

Spółka zawiązała rezerwę na poczet zwolnień planowanych na ten rok w kwocie nieco ponad 22 mln zł. Ruch spodziewa się, że oszczędności w wyniku restrukturyzacji zatrudnienia zwrócą się w horyzoncie roku.

"Zakładam, że będą to oszczędności na tyle istotne, że nam się ta restrukturyzacja opłaci (...). Jeśli mam szacować oszczędności takiej restrukturyzacji, to podałbym kwoty w horyzoncie miesięcznym na poziomie prawie 2 mln zł" - poinformował prezes.

Oszczędności te wynikać będą z niższego budżetu wynagrodzeń, efektywniejszej organizacji miejsc pracy, wykorzystania uwolnionej powierzchni oraz niższych zasobów informatycznych.

Ruch, który ma prawie 400 nieruchomości w całej Polsce, planuje sprzedać w tym roku 29 z nich. Wkrótce rozpoczną się przetargi.

  • Więcej informacji:
  • Ruch
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ruch chce pokazać w tym roku rentowność operacyjną

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl