SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rzecznik KRRiT szkoli działaczy SLD

Rafał Rastawicki, rzecznik KRRiT szkoli działaczy SLD przygotowujących się do kampanii wyborczej

Podała telewizja TVN24.

Szefowa KRRiT, Danuta Waniek nie widzi w tym nic złego, choć Rastwicki nie poinformował jej o szkoleniach.

Z kolei były przewodniczący KRRiT, Juliusz Brown jest oburzony działalnością rzecznika. "Rzecznik swoją osobą firmuje przecież daną instytucję" - tłumaczy Braun.

- W nawiązaniu do informacji podanej przez TVN 24, że " Rzecznik Przewodniczącej KRRiT uczestniczył w szkoleniach przygotowujących działaczy SLD do kampanii wyborczej" wyjaśniam:
1. Zostałem zaproszony do wygłoszenia wykładu na temat : "Zasady współpracy z mediami, zarządzanie kryzysowe w mediach podczas kampanii, budowanie pozytywnego wizerunku przy użyciu środków masowego przekazu" i zaproszenie przyjąłem. Byłem jednym z wykładowców, obok przedstawicieli Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Śląskiego, Instytutu Badania Opinii i Rynku Pentor
2.  Mój udział miał charakter jednorazowy, społeczny, w czasie wolnym od pracy (niedziela) i niezwiązany był z moją pracą w KRRiT - dlatego występowałem jako specjalista ds. mediów, a nie Rzecznik Przewodniczącej KRRiT.
3. Prowadząc wykłady dzielę się swoją wiedzą dotyczącą funkcjonowania mediów, którą zdobyłem przez kilkanaście lat pracy dziennikarskiej i jeśli takie zaproszenie zostanie skierowane przez inne partie polityczne rozważę jego przyjęcie - czytamy w oświadczeniu Rastawickiego.

Radiofonii i Telewizji nie powinien wygłaszać wykładu podczas szkolenia wyborczego SLD, bo pełni funkcję, która wymaga wyzbycia się deklaracji politycznych - uważa tymczasem przewodnicząca Rady Etyki Mediów Magdalena Bajer.

Według Bajer, było to nieprzyzwoite.

Danuta Waniek powiedziała PAP, że gdyby Rastawicki przyszedł do niej i powiedział, co zamierza zrobić, to pewnie, by go od tego zamiaru starała się odwieść. Dodała, że ma żal do swojego rzecznika, iż naruszył zasadę lojalności. Nie zamierza go jednak karać, tylko prosić, by w podobnych przypadkach liczył się z jej zdaniem.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rzecznik KRRiT szkoli działaczy SLD

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl