SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rzecznik rządu: "Gazeta Wyborcza" kłamie

Zostałem brutalnie zgwałcony - powiedział rzecznik rządu Marcin Kaszuba

Nigdy nie miałem żadnego własnego biznesu, nigdy nie prowadziłem żadnej firmy i nawet nie zarejestrowałem działalności gospodarczej - nie złamałem więc ustawy antykorupcyjnej - oświadczył rzecznik rządu Marcin Kaszuba. Odniósł się w ten sposób do publikacji w "Gazecie Wyborczej", w której zarzucono mu, że łamie tę ustawę.

"To jest po prostu absurd, to jest kłamstwo i manipulacja" - oświadczył Kaszuba na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Powiedział, że całą sprawę traktuje jako polityczny atak na jego osobę i próbę odebrania mu wiarygodności.

W "GW" ukazał się artykuł pt. "Biznes ministra", w którym napisano, że Kaszuba będąc rzecznikiem rządu ma też prywatną firmą, co oznacza, że złamał ustawę antykorupcyjną. Według "GW", w ewidencji gospodarczej warszawskiego Śródmieścia od 1998 r. figuruje firma Kaszuby o nazwie Cashalex.

Ponadto - napisał dziennik - w 1998 r. Kaszuba wynajął lokal użytkowy w śródmieściu Warszawy, za który nie płacił czynszu, choć wynosił on tylko 5 zł za metr kwadratowy i jego zaległości z tytułu opłat za lokal sięgają 5 tys. zł.

Jest to, według "GW", najniższa warszawska stawka, którą wyjątkowo otrzymują organizacje non-profit. Dziennik napisał, że z dokumentów wynika, iż Kaszuba "skorzystał z możliwości wynajęcia lokalu poza konkursem", a zdecydować o tym miał SLD-owski poprzednik obecnego szefa śródmiejskiego zarządu domów Krzysztofa Gerbszta.

Według Kaszuby, wszystko w tym artykule "jest z gruntu nieprawdziwe" poza informacją, że nie płacił czynszu.

Całą sprawę Kaszuba uznał za próbę odebrania mu wiarygodności, na co - zaczynając, jak powiedział, dopiero drogę zawodową - nie może pozwolić. Zapewnił, że jest uczciwy, nigdy nie złamał prawa, może poza przekroczeniem prędkości samochodem.

"Moi znajomi mówią mi: Nie przejmuj się, no cóż, straciłeś dziewictwo. A ja mówię: Tak, straciłem dziewictwo, bo zostałem brutalnie zgwałcony. Dla mnie jest to po prostu realizacja politycznego zamówienia" - powiedział Kaszuba.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rzecznik rządu: "Gazeta Wyborcza" kłamie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl