SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sposób na oszczędzanie

3 mln euro zaoszczędziła administracja jednej z dziennic Manchesteru dzięki rozwiązaniom Alcatela.

Administracja Trafford Metropolitan Borough Council (Trafford MBC) zarządzająca jedną z dzielnic Manchesteru w Wielkiej Brytanii, obniżyła swoje roczne rachunki telefoniczne o ponad 3 mln euro. Spadek z 6,69 mln euro do 3,42 mln nastąpił po wdrożeniu w maju 2004 roku rozwiązań Alcatela o łącznej wartości 1,4 mln euro. Tak znaczące obniżenie wydatków pozwoliło z kolei na zwiększenie nakładów na inicjatywy e-rządowe, włączając w to system CRM oraz narzędzia do planowania. Wdrożenie to zwróciło również uwagę włoskiego rządu, który uznał je za przykład godny naśladowania przy realizacji w przyszłości własnego projektu zakładającego migrację do telefonii IP miliona abonentów pracujących w sektorze publicznym.

Sieć konwergentna realizująca transmisję głosu, wideo i danych wykorzystywana w Trafford MBC została zbudowana w oparciu o centrale abonenckie Alcatel OmniPCX Enterprise i przełączniki OmniSwitch. Łączy 250 budynków, w tym: szkoły szpitale, biblioteki, siedziby instytucji, organizacji charytatywnych i ponad 4700 pracowników administracji. Obywatele, członkowie rady miasta i szkoły uzyskali również dostęp do nowych usług np. wideokonferencji, które ułatwiają interakcję oraz mogą być cenną pomocą przy organizacji szkoleń on-line czy zajęć w ramach telenauki. Wśród innych korzyści warto wymienić: możliwość  rozwiązywania 80% spraw z którymi zgłaszają się obywatele przez pracowników skonsolidowanego call center już przy pierwszym połączeniu oraz udostępnienie dodatkowego systemu komunikacji bezprzewodowej dla urzędników miasta.

"Rozwiązanie Alcatela poprawiło w znaczący sposób komunikację wewnętrzną i zewnętrzną, maksymalizując oszczędności a jednocześnie dając większą kontrolę nad siecią dzięki systemowi zarządzania" - powiedział Mark Gibbison, odpowiedzialny za projekty e-rządowe w Trafford MBC. "Obecnie posiadamy skonsolidowaną sieć telewizji przemysłowej CCTV wykorzystującą infrastrukturę sieci transmisji danych, co potencjalnie pozwala zmniejszyć ilość przestępstw popełnianych w szkołach o 45%, a w wymiarze finansowym zaoszczędzić 1,5 mln euro. Jednocześnie pracownicy administracji miasta mogą działać z dala od swoich stałych miejsc pracy, mając dostęp do wszystkich danych, skrzynki mailowej i innych aplikacji z każdego urzędu. Pracujemy też nad pełnym wdrożeniem usług systemu ujednoliconych wiadomości".

Wśród instytucji, które interesują się pozytywnymi doświadczeniami Trafford MBC, jest także Centro Nazionale per l'Informatica nella Pubblica Amministrazione (CNIPA), włoska organizacja zajmująca się zagadnieniami IT w sektorze publicznym, odpowiedzialna za ocenę przydatności technologii do projektów rządowych. Mając na uwadze zamiar objęcia miliona abonentów pracujących we włoskim sektorze publicznym usługami telefonii IP, CNIPA wciągnęła na krótką listę wdrożenie Alcatela dla Trafford MBC, jako wzorowy przykład realizacji projektu e-rządowego.  

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sposób na oszczędzanie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl