SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sukces Commercial Union Polska

CU TFI: aktywa przekroczyły 500 milionów zł

W ubiegłym tygodniu wartość aktywów funduszy oferowanych przez Commercial Union Polska Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA przekroczyła 500 milionów zł. CU TFI, które oferuje fundusze za pośrednictwem agentów ubezpieczeniowych, co miesiąc pozyskuje coraz więcej aktywów w lipcu 2003 r. ponad 100 milionów zł. W ostatnim okresie najwięcej środków wpływa do funduszy z udziałem akcji, co jest zgodne z trendami na rynku kapitałowym, i co wyróżnia CU TFI na rynku. Towarzystwo wprowadziło do oferty Program VIP dla klientów inwestujących ponad 500 tysięcy zł, a także rozpoczęło współpracę z serwisem internetowym Money.pl.

CU TFI oferuje jednostki funduszy inwestycyjnych od maja 2002 r. za pośrednictwem specjalnie przeszkolonych agentów ubezpieczeniowych CU. Obecnie jednostki funduszy aktywnie sprzedaje ok. tysiąca agentów.

Od początku II kwartału br. w sprzedaży dominują fundusze z udziałem akcji: CU Stabilnego Inwestowania i CU Polskich Akcji, podczas gdy w tym czasie na rynku nadal najbardziej popularne były fundusze obligacji. Udział CU TFI w rynku funduszy inwestycyjnych wynosi ok. 1 proc., ale w ostatnich miesiącach udział Towarzystwa w pozyskiwaniu aktywów sięga 5 proc. całej sprzedaży na rynku TFI. Dużo wyższy jest udział CU TFI w grupie funduszy stabilnego wzrostu (czyli funduszy mieszanych z niewielkim udziałem akcji) i funduszy agresywnych (inwestujących do 100 proc. środków w akcje). W segmencie funduszy stabilnego wzrostu fundusz CU Stabilnego Inwestowania osiągnął na koniec lipca br. 13 proc. udział w rynku, przyciągając blisko jedną czwartą środków, które wpłynęły do tej grupy funduszy w lipcu. Podobnie w segmencie funduszy agresywnych: fundusz CU Polskich Akcji osiągnął 8 proc. udział, przyciągając jedną trzecią lipcowych wpłat.

Dla porównania, w strukturze całego rynku TFI na koniec lipca br. ponad trzy czwarte, w ujęciu wartościowym, stanowiły fundusze bezpieczne: obligacji i rynku pieniężnego.

Napływ środków do funduszy CU TFI znakomicie koresponduje z obecną sytuacją na rynkach finansowych: hossą na rynku akcji, związaną z obserwowanym ożywieniem gospodarczym, i niskimi, długoterminowymi stopami procentowymi, ograniczającymi potencjał zysków z obligacji. Struktura naszej sprzedaży wyprzedza rynek. Jesteśmy pionierami zmiany preferencji klientów w kierunku funduszy z udziałem akcji. Należy oczekiwać, że ta tendencja wpłynie również na sprzedaż innych TFI. Pierwszą oznaką takiego trendu jest sprzedaż lipcowa, zdominowana przez fundusze zrównoważone powiedział Marek Przybylski, prezes CU TFI oraz CU Investment Management.

Rosnąca aktywność agentów oferujących fundusze inwestycyjne, zwłaszcza te z udziałem akcji, pozwala mieć nadzieję na dalsze sukcesy w pozyskiwaniu aktywów. Fundusze z udziałem akcji są ofertą wymagającą wyższych kwalifikacji i większego zaangażowania podczas sprzedaży. Jesteśmy przekonani, że dobrze wyszkoleni agenci ubezpieczeniowi CU, mający duże doświadczenie w oferowaniu ubezpieczeniowych produktów inwestycyjnych Grupy CU mają pewną przewagę konkurencyjną pod tym względem. Oczekujemy, że fundusze z udziałem akcji będą należeć do najbardziej popularnych produktów inwestycyjnych w Polsce w najbliższych latach dodaje Jacek Koronkiewicz, wiceprezes CU TFI.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sukces Commercial Union Polska

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl