SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Super Express zwolnił dziennikarkę

Zamieszanie wokół artykułu o Tomaszu Nałęczu

"Super Express" zwolnił Aleksandrę Pawlicką, dziennikarki działu krajowego "Super Expressu" w związku z jej wypowiedzią dla "Gazety Wyborczej" w dniu 18 września br. Dziennikarka opowiedziała w nim jak powstał tekst w "Super Expressie" o udziale żony Tomasza Nałęcza w pisaniu rządowego projektu Ustawy o radiofonii i telewizji. (więcej poniżej)

Zamów Newsletter Wirtualnemedia.pl
wersja bezpłatna
- wysyłany codziennie do 7.00
- aktualne wiadomości ze świata mediów, internetu i reklamy na Twój adres emailowy
- informacje o konkursach
- inne dodatkowe "ekskluzywne" informacje

      

W pole "adres-email" należy wpisać adres emailowy i następnie zatwierdzić (trzeba wcisnąć przycisk).

Po wykonaniu tych czynności na podany adres emailowy przyjdzie email z prośbą o potwierdzenie.

- Jak każdy dziennikarz "Super Expressu" Aleksandra Pawlicka miała prawo i obowiązek współredagować tytuły i leady artykułów, których była autorką. - Aleksandra Pawlicka - mówi redaktor naczelny Mariusz Ziomecki - była obecna przy tworzeniu pierwszej strony poniedziałkowego wydania "SE" z dnia 15 września br. Razem z Tomaszem Lachowiczem pytaliśmy, czy uprawnione jest stwierdzenie, że Daria Nałęcz pisała ustawę medialną. Otrzymaliśmy zapewnienie, że tak. W tym świetle postępowanie dziennikarki, która faksem wysyła wymówienie z pracy i biegnie do konkurencji z donosem na własną gazetę, jest nie tylko niezrozumiałe, ale całkowicie nie do zaakceptowania.Mariusz Ziomecki uważa, że dla dziennikarza, który publicznie komentuje źródła informacji nie ma miejsca w zawodzie.

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że w zeszłym tygodniu Pawlicka sama złożyła rezygnacje z pracy w "Super Expressie". Jednak w Media Express uznano, że rezygnacja przesłana faksem z prawnego punktu widzenia jest niemożliwa i nie została przyjęta.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Super Express zwolnił dziennikarkę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl