SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Swarzędz w 2006 rok na światłowodach

Ponad połowa Swarzędza ze światłowodowym dostępem do Internetu, możliwością korzystania z alternatywnych, tańszych usług telekomunikacyjnych to efekty współpracy pomiędzy Spółdzielnią Mieszkaniową w Swarzędzu i Inotel S.A.

Swarzędz - liczące 30 tys. mieszkańców miasto pod Poznaniem - dzięki nowej sieci światłowodowej dysponuje infrastrukturą teleinformatyczną, która należy do najlepszych w Polsce. Umożliwia ona mieszkańcom jego północnych i południowych osiedli podłączenie do Internetu przy pomocy bardzo szybkiej sieci światłowodowej. Sieć ta pozwala także na korzystanie z alternatywnych usług telefonicznych z mnóstwem usług dodatkowych (m.in. przekierowanie połączeń, blokowanie połączeń od wybranych numerów, połączenia trójstronne, voice2email, fax2email).

"Bardzo dobrej jakości dostęp do Internetu i możliwość korzystania z tańszych i lepszej jakości usług telekomunikacyjnych, to nie jedyne korzyści z naszej nowej sieci światłowodowej. W oparciu o nią będziemy także mogli zbudować system monitoringu osiedli, rozliczać wodę i ciepło, a także bezpośrednio połączyć mieszkańców z bazą danych Spółdzielni, dotyczącą np. księgowości czy windykacji. Wszystkie te udogodnienia powinny zostać wprowadzone w 2006 roku" - powiedział Paweł Pawłowski, Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu.

Budowa sieci światłowodowej w Swarzędzu była inicjatywą Inotela, która została zrealizowana dzięki poparciu Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu. Sfinansował ją w całości Inotel SA.

"Stworzenie sieci światłowodowej w Swarzędzu to doskonały przykład na to, co potrafi zdziałać otwarcie władz spółdzielni mieszkaniowych na nowe technologie i pomysły. Zachęcamy do takiej współpracy także inne spółdzielnie, bo skorzystają na niej przede wszystkim zrzeszeni w niej mieszkańcy" - powiedział Jacek Augustyniak, Specjalista ds. Marketingu w firmie Inotel SA, odpowiedzialny za projekt w Swarzędzu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Swarzędz w 2006 rok na światłowodach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl