SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Szymon Jakubowski dziennikarzem roku

Znane są już wyniki konkursu 'Podkarpacki dziennikarz roku'.

Jedną z nagród otrzymał Szymon Jakubowski, dziennikarz rzeszowskich "Super Nowości".
 
Szymon Jakubowski w 2005 roku opisał m.in. jasielskich łowców skór. Pracownicy prosektorium przy szpitalu powiatowym, bezprawnie pobierali haracze od rodzin zmarłych. Sprawą zainteresowało się starostwo oraz prokuratura. Zaangażowani w proceder pracownicy zostali zwolnieni z pracy. Opisał także groźnego recydywistę, terroryzującego jasielskie osiedle. Po jego artykułach policja i wymiar sprawiedliwości w Jaśle zajęły się sprawą, bandyta trafił do więzienia. W serii artykułów opisał także sprawę lekarza z Lubaczowa, którego błędy doprowadziły do śmierci pacjentki.
 
Nagrodzony dziennikarz zajmuje się tematyką polityczną i społeczną, nie stroni od dziennikarstwa śledczego i interwencyjnego. Od ponad 13 lat związany z dziennikarstwem. Już na pocz. lat 90-tych współpracował ze “Światem Młodych”, “Na Przełaj” oraz Młodzieżową Agencją Informacyjną. W 1992 roku, jako siedemnastolatek był na stażu w redakcji “Życia Warszawy”, zaś po rozłamie w tej redakcji przeszedł jako etatowy pracownik do dziennika “Życia Codzienne”. Wtedy zetknął się z wybitnym dziennikarzem Andrzejem Ibisem Wróblewskim, którego uważa za swojego mistrza.
 
W 1993 roku przyjechał do Rzeszowa i zaczął pracę w oddziale “Dziennika Polskiego”. Tu z kolei swój warsztat doskonalił pod okiem Władysława Boczara, jednego z najwybitniejszych podkarpackich dziennikarzy.
 
W Rzeszowie nawiązał współpracę z Rozgłośnią Harcerską. Następnie pracował w oddziale “Super Expressu” oraz był sekretarzem redakcji “Wiadomości Małopolskich”. Od 1999 roku pracuje ”Super Nowościach”. Pełnił funkcję kierownika działów depesz, publicystyki i informacji, a także redaktora prowadzącego. Obecnie jest jednym z czołowych dziennikarzy tej gazety.
 
Nie jest to pierwsza nagroda dla Szymona Jakubowskiego. Za rzetelność i skuteczność w opisywaniu problemów pracowników zakładów pracy i ujawnianiu nieprawidłowości związanych z prywatyzacjami był kilkakrotnie nagradzany. Trzy razy zdobywał Ogólnopolską Nagrodę Związkową (dwukrotnie drugą, w 2004 roku pierwszą deklasując wielu dziennikarzy z mediów krajowych). W 2002 roku jako jedyny dziennikarz z Podkarpacia był nominowany do nagrody “Złota Akredytacja” przyznawanej przez marszałka Sejmu.
 
W tym roku nagrodę im. Adam Warzochy, upamiętniającą nieżyjącego już wybitnego rzeszowskiego dziennikarza, otrzymała Anna Leśniewska z rzeszowskiej Rozgłośni Polskiego Radia. Natomiast Jakubowski dostał nagrodę ex aequo z Włodzimierzem Rudolfem z rzeszowskiego Oddziału Telewizji Polskiej - czytamy w komunikacie.
 
Konkurs “Podkarpacki Dziennikarz Roku” organizują od 2002 roku kształcąca dziennikarzy Wyższa Szkoła Zarządzania w Rzeszowie, rzeszowskie oddziały SDP i SDRP, redakcje “Nowin”, “Super Nowości”, Radia Rzeszów i Telewizji Rzeszów, których przedstawiciele wchodzą w skład jury. Jury konkursu przewodniczyła prof. Teresa Sasińska-Klas.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Szymon Jakubowski dziennikarzem roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl