SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

T-mobile zamiast marki Era?

DT nie zmieni marki Era na T-mobile przed uznaniem wyroku arbitrażu z Wiednia w Polsce.

Deutsche Telekom uważa się za właściciela 97% udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC), operatorze sieci telefonii Era, jednak nie podejmie decyzji w sprawie zmiany marki na T-mobile z Era, dopóki posiadanie przez niemiecką firmę prawie wszystkich udziałów w PTC przestanie budzić wątpliwości, powiedział Manfred Balz, główny prawnik grupy DT w środę.

"Nie podejmiemy daleko idących decyzji, takich jak rebranding, gdy sytuacja wokół spółki jest postrzegana przez media i opinię publiczną jako niestabilna. To nie znaczy, że nie uważamy się za właściciela”- powiedział Balz na spotkaniu z polskimi dziennikarzami w środę.

Dodał, że przede wszystkim chodzi o uznanie na terytorium Polski wyroku Trybunału Arbitrażowego z Wiednia, kluczowego dla kwestii własności 48% udziałów PTC, o które DT toczy spór z francuskim Vivendi i jego spółką zależną - Elektrim Telekomunikacja.

Pod koniec listopada ub. roku prezes PTC Klaus Hartmann powiedział, że rebranding może być przeprowadzony w II kwartale 2007 roku.

Ostatnio przedstawiciele ET zapowiadali, że jeśli DT zmieni markę, to powiększą swoje roszczenia o kilkaset milionów euro.

Według Balza, decyzja o zmianie marki, gdy sytuacja prawna jest niejasna, byłaby nierozsądna i mogłaby dać argument drugiej stronie konfliktu.

W połowie stycznia Sąd Najwyższy uznał wniosek Elektrimu Telekomunikacja o kasację postanowienia o uznaniu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wyroku wiedeńskiego Trybunału Arbitrażowego. Sprawa trafi ponownie do rozpatrzenia przez sąd pierwszej instancji.

Po wyroku Vivendi zapowiedziało, że będzie kontynuowało wszystkie postępowania mające na celu obronę praw spółki w odniesieniu do udziałów w PTC.

DT cały czas podkreśla, że kasacja została uznana z przyczyn proceduralnych i liczy na korzystne ostateczne rozstrzygnięcie, tj. uznanie wyroku w Polsce.

Zdaniem prawnika DT, wyrok polskiego SN nie oznacza iż wyrok arbitrażu przestał istnieć. Nie uważamy, że sytuacja prawna zmieniła się w jakikolwiek sposób” - powiedział. Wszystkie wyroki do tej pory stanowiły, że ET nie jest właścicielem 48% PTC”- dodał.

Wyrok Trybunału Arbitrażowego w Wiedniu był jednym z kluczowych postanowień w sporze między Elektrimem Telekomunikacja, Deutsche Telekom i Elektrimem o 48% udziałów PTC.

Wyrok z Wiednia był już prawomocnie uznany na terytorium Polski. Następnie inny sąd uznał, że DT w sposób ważny wykonało opcję call na udziały w PTC, ponieważ Elektrim nie wypełnił obowiązków wynikających z postanowienia wiedeńskiego trybunału.

Elektrim uznał tę ostatnią decyzję, a DT zapłacił polskiej firmie 600 mln euro za 48% udziałów PTC nabytych w drodze wykonanej we wrześniu opcji call. Tym samym według DT i Elektrimu, Deutsche Telekom posiada obecnie 97% udziałów polskiego operatora.

Czwartkowy wyrok otwiera na nowo postępowanie w sprawie uznaniu wyroku z Wiednia w Polsce. Wyroku nie komentuje Elektrim, który dzięki środkom otrzymanym za udziały w PTC od Deutsche Telekom spłacił swoich obligatariuszy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: T-mobile zamiast marki Era?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl