SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Telefony w samolotach mogą być zagrożeniem

Amerykańskie służby odpowiedzialne za wewnętrzne bezpieczeństwo kraju z niepokojem patrzą na plany przepisów dające pasażerom samolotów możliwość dzwonienia z ich pokładów z wykorzystaniem telefonów komórkowych

Zarówno Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (Department of Homeland Security), Departament Sprawiedliwości (Justice Department) oraz FBI (Federal Bureau of Investigation) wskazały niedawno na potencjalne zagrożenie wynikające z wprowadzenia nowych uregulowań w tej sprawie. Telefony mogą ich zdaniem być narzędziem służącym lepszej koordynacji ataku terrorystycznego lub posłużyć niczym zdalne zapalniki dla bomb.

Obecnie, podczas lotu wszelkiego typu elektroniczne urządzenia, w tym w szczególności telefony komórkowe powinny być wyłączane. Powodem tego wymogu jest niebezpieczeństwo wystąpienia zakłóceń w elektronice samolotu. O ile agencje odpowiedzialne za bezpieczeństwo skupiają się na możliwości wystąpienia potencjalnych ataków z wykorzystaniem technologii komórkowej, Federalna Komisja ds. Łączności (Federal Communications Commission) zwraca uwagę na takie aspekty jak zwiększony hałas na pokładach samolotów czy irytacja współpasażerów.

Na kłopoty zwracają uwagę także i stewardesy, które obawiają się wzrostu napięć między pasażerami oraz pojawienia się kłopotów z utrzymaniem porządku w sytuacjach awaryjnych. Swoje trzy grosze wątpliwości dorzucają też pracownicy ochrony, latający w każdym z lotów, twierdząc, że ich praca może stać się cięższa przez możliwość wystąpienia większej liczby sytuacji konfliktowych.

pclab.pl

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telefony w samolotach mogą być zagrożeniem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl