SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TP spotka się z CenterNetem w sądzie?

Wojciech Jabczyński, rzecznik TP zapowiedział, że spółka pozwie CenterNet za zerwanie umowy roamingu krajowego, który miał być świadczony na bazie nadajników PTK Centertel (właściciel marki Orange).

TP spotka się z CenterNetem w sądzie?

- CenterNet poinformował, że nie chce już korzystać z sieci Orange i zdecydował się przenieść do Ery. Przez ponad rok firma przymierzała się, jak zacząć działać i zdecydować się nie mogła. Wielokrotnie zmieniała model biznesowy tzn. od MVNO po roaming krajowy, czyli od sasa do lasa. Na koniec zasugerowali, że są bez winy i zmieniają operatora, aby zmieścić się w terminach wyznaczonych przez UKE. Moim zdaniem prędzej jednak doczekamy się wniosku o przedłużenie terminu rozpoczęcia działalności, a zmiana operatora będzie dobrym pretekstem. Może o tym świadczyć m.in. fakt, że CenterNet nie posiada gotowej do testów infrastruktury telekomunikacyjnej, pozwalającej spełnić wymogi nadanego przez UKE przydziału częstotliwości. Jeśli chodzi o Orange to wywiązaliśmy się ze wszystkich zapisów umowy, dlatego w naszej opinii jej wypowiedzenie jest bezzasadne. To może skończyć się w sądzie, bo umowa zawiera zapisy dotyczące wielomilionowych zobowiązań minimalnych CenterNetu. Raczej tego nie odpuścimy - oświadczył Wojciech Jabczyński.

W środę CenterNet poinformował o zerwaniu umowy z PTK Centertel i podpisaniu umowy o roamingu krajowym z Polską Telefonią Cyfrową (operatorem sieci ERA). Umowa określa szczegóły techniczne oraz gwarantuje uruchomienie usług telekomunikacyjnych CenterNet do 31 maja 2009.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TP spotka się z CenterNetem w sądzie?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl