SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TP upraszcza strukturę kapitałową

Telekomunikacja Polska złożyła ofertę odkupienia od France Telecom 34 proc. udziałów w PTK Centertel, aby stać się jego jedynym właścicielem.

W środę została ona przyjęta. Uproszczenie struktury kapitałowej operatora sieci komórkowej Orange to początek tworzenia przez Grupę TP operatora zintegrowanego, oferującego nowoczesne usługi konwergentne - łączące telefonię stacjonarną, komórkową i dostęp do Internetu.

-To ważny element strategii rozwoju Grupy TP. Przejrzysta struktura kapitałowa ułatwi tworzenie operatora zintegrowanego. Taki jest trend w rozwoju telekomów na całym świecie, a TP jest pod tym względem prekursorem na polskim rynku. To ważna decyzja dla klientów, którzy oczekiwali od nas oferty innowacyjnej łączącej w sobie usługi telefonii stacjonarnej, komórkowej i dostępu do Internetu – powiedział Marek Józefiak, prezes Telekomunikacji Polskiej.

Przejęcie PTK Centertel przez TP umożliwi zmniejszenie kosztów m.in. poprzez wprowadzenie wspólnej obsługi klientów i portalu internetowego, a także integrację sieci sprzedaży. Tańsze będą też zakupy i dostawy urządzeń. Dzięki temu zdecydowanie zwiększy się konkurencyjność Grupy TP wobec innych operatorów.

W dłuższej perspektywie rozwiązanie to pozwoli także na zwiększenie efektywności Grupy, przyniesie jej wymierne oszczędności i wpłynie na przyspieszenie podejmowania decyzji biznesowych.

W opinii Zarządu TP transakcja nie spowoduje pogorszenia wskaźnika długu netto EBITDA i nie będzie miała wpływu na przychody w 2005 roku oraz poziom EBITDA. Agencje ratingowe dobrze oceniły transakcję. Standard & Poor`s i Fitch Ratings podtrzymały, a Moody`s podwyższył ratingi TP. Wskazano też, że TP zyska na konsolidowaniu wyników PTK Centertel i będzie miała do dyspozycji cały cash flow operatora.

TP za odkupienie akcji od FT zapłaci 4,88 mld złotych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TP upraszcza strukturę kapitałową

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl