SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Trzech kandydatów na szefa UKE w ciągu kilku dni

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) zakończyła przesłuchania kandydatów na prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE).

W najbliższy piątek lub na początku przyszłego tygodnia powinna przesłać premierowi rekomendację z nazwiskami trzech kandydatów na to stanowisko, powiedział agencji ISB Tomasz Różański, rzecznik przewodniczącej KRRiT.

„Wczoraj zakończyły się przesłuchania kandydatów. Dzisiaj Rada zajmuje się analizą zgłoszonych kandydatur. Jest kilka osób, które wydają się spełniać nasze oczekiwania. Do piątku rada powinna dokonać wyboru, ale później musi się odbyć jeszcze jej posiedzenie, na którym nasza rekomendacja będzie przyjęta w formie uchwały i przekazana premierowi” – powiedział Różański.

Spośród trzech rekomendowanych przez KRRiT kandydatów szefa UKE wybiera premier.

„Nie wiadomo jeszcze, czy rada zbierze się w piątek, czy na początku przyszłego tygodnia. Ustawa nie określa czasu, jaki ma premier na wybór swojego kandydata” – dodał.

Do czasu wyboru nowego prezesa, UKE nie może podejmować żadnych istotnych dla rynku telekomunikacyjnego decyzji, jak chociażby ogłosić wyników przetargu na częstotliwości GSM 1800.

„Prace komisji przetargowej w postępowaniu o przydzielenie częstotliwości na GSM 1800 zostały zakończone, ale ogłosić wyniki przetargu może dopiero prezes UKE. To samo dotyczy innych przetargów jak np. regionalne przetargi na częstotliwości 3,6-3,8 MHz” – powiedział agencji ISB Jacek Strzałkowski, rzecznik prasowy UKE.

W przetargu na trzy pasma częstotliwości z zakresu GSM 1800 wpłynęły oferty od trzech firm. Każdy z uczestników przetargu mógł złożyć jedną, dwie albo trzy oferty. Oferty w przetargu złożyła Telefonia Dialog (2 oferty), PTK Centertel (1) i Telekomunikacja Kolejowa. (2).

Strzałkowski powiedział, że na podpis nowego prezesa czeka także gotowa już oferta ramowa na tzw. bitstream access, który umożliwia operatorom nieposiadającym własnej infrastruktury świadczenie usług szerokopasmowego dostępu do Internetu za pośrednictwem sieci innych operatorów.

„Toczą się też już ostatnie rozmowy na temat WLR [możliwości hurtowego zakupu abonamentu przyp. ISB] między TP SA a Tele2, bo postępowanie to toczy się na wniosek Tele2” – powiedział też Strzałkowski.

Dodał, że nie urząd nie zakończył jeszcze prac nad roamingiem krajowym, który umożliwiłby wejście na rynek telefonii mobilnej operatorów wirtualnych (pozbawionych własnej sieci) na narzuconych przez regulatora warunkach.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Trzech kandydatów na szefa UKE w ciągu kilku dni

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl