SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP i PO złamały prawo? PKW chce wyjaśnień

PKW poprosiła zarząd TVP i KRRiT o wyjaśnienia w sprawie spotu PO "Polska w budowie", który został wyemitowany w TVP1 wieczorem 8 sierpnia - poinformował sekretarz Komisji. Zdaniem TVP i KRRiT do żadnych nieprawidłowości nie doszło.

TVP i PO złamały prawo? PKW chce wyjaśnień

Pisma w sprawie spotu PO "Polska w budowie" w ubiegłą środę Sojusz Lewicy Demokratycznej skierował do Państwowej Komisji Wyborczej, Prokuratury Generalnej i Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Zdaniem SLD spot pojawił się bezprawnie, bo - w ocenie tej partii - PO ma uprzywilejowaną pozycję w TVP.

Według polityków Sojuszu było mało prawdopodobne, aby PO, która otrzymała od PKW zaświadczenie o utworzeniu swojego komitetu wyborczego 8 sierpnia o godz. 17, zdążyła jeszcze tego samego dnia do godz. 19.24 z produkcją spotu. SLD twierdzi także, że nie było możliwe załatwienie wszystkich formalności koniecznych do tego, aby emisja spotu PO była zgodna z prawem.

"SLD w piśmie do PKW podnosił kwestie związane z regulacjami wewnętrznymi dotyczącymi nadawania reklam płatnych, czyli ogłoszeń wyborczych. PKW uznała, że tego rodzaju wyjaśnienia powinien złożyć zarząd TVP i KRRiT i do nich Komisja skierowała odpowiednią prośbę w tej sprawie" - powiedział wczoraj sekretarz PKW Kazimierz Czaplicki.

Podkreślił, że decyzja PKW była podyktowana tym, że politycy Sojuszu w piśmie skierowanym do Komisji jasno odnosili się do regulacji wewnętrznych w telewizji publicznej dotyczących przyjmowania i emitowania spotów.

Kierujący Komisją ds. Kampanii Wyborczej w TVP Piotr Radziszewski powiedział, że pismo PKW jeszcze do telewizji nie dotarło. Zaznaczył, że wyjaśnienia w tej sprawie zostały już wysłane do KRRiT. Podkreślił także, że żadnych nieprawidłowości w przypadku emisji spotu PO nie było - kampania tej partii została zlecona w lipcu, z datą emisji od 8 sierpnia.

Nieprawidłowości nie dopatrzyła się także KRRiT. "Po zapoznaniu się z wyjaśnieniami nadawcy Krajowa Rada uznała, że nie zostały złamane żadne przepisy. W najbliższym czasie poinformujemy o tym PKW" - powiedziała rzeczniczka Krajowej Rady Katarzyna Twardowska.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP i PO złamały prawo? PKW chce wyjaśnień

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl