SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP nie pokaże meczów Euro 2008?

Pierwszy mecz w mistrzostwach Europy w piłce nożnej w 2008 rokuPolacy zagrają 8 czerwca z Niemcami. Wciąż jednak nie wiadomo, wktórej telewizji obejrzymy to widowisko.

TVP nie pokaże meczów Euro 2008?

Na pewno w Polsacie, ale czy również w telewizji publicznej? -docieka "Dziennik".

Według informacji gazety, negocjacje między Polsatem a telewizjąpubliczną trwają. Miały się zakończyć wczoraj, ale - jak twierdząźródła "Dziennika" - do porozumienia nie doszło. "I nie wiadomo,czy dojdzie, w każdym razie jest to mało prawdopodobne" - mówigazecie jedna z osób, które biorą udział w rozmowach. "Mogępowiedzieć jedynie, że negocjacje trwają. Do czasu ich zakończenianie będę się na ich temat wypowiadać" - informuje Piotr Farfał,wiceprezes TVP odpowiedzialny za rozmowy z Polsatem.

Tymczasem negocjacje powinny się zakończyć do jutra, ponieważUEFA postawiła taki warunek stacjom, które mają transmitować mecze.Jeśli do tego czasu obie telewizje się nie dogadają, Polsat zrobito samodzielnie. W paśmie otwartym pokaże mecze Polaków, pięćinnych rozgrywek grupowych, mecz otwarcia, finał, dwa ćwierćfinały,jeden półfinał. Reszta pojawi się w Polsacie Sport i Polsacie SportExtra.

Nie wiadomo, ile Polsat zapłacił za licencję, ale wedługekspertów zajmujących się rynkiem mediów wpływy z reklam isponsoringu nie zbalansują kosztów tego zakupu. "Jeżeli Polsat niedogada się z TVP, bardzo trudno będzie mu wyjść na swoje.Oczywiście wiele zależy od tego, jak będzie ułożona ofertasponsorska i reklamowa. Ale nawet jeśli będzie bardzo dobra, toobawiam się, że nie wyjdą na zero" - ocenia Adrian Kawecki, szefdomu mediowego MindShare Polska.

Eksperci szacują, że 30-sekundowy spot reklamowy podczasczerwcowego meczu Polska - Niemcy może kosztować nawet 100 tys. zł,a jego oglądalność może wynieść 11 mln osób. Mecz polskiejreprezentacji z naszymi zachodnimi sąsiadami podczas ostatniegomundialu w Niemczech obejrzało aż 12,4 mln widzów (dane AGB NielsenMedia Research). Telewizja Polska jest jeszcze w trudniejszympołożeniu. Jeżeli nie dogada się z Polsatem, pierwszy raz whistorii nie pokaże tak ważnego sportowego wydarzenia. Rozmowytrwają od wiosny i dotąd nie zakończyły się powodzeniem.

Jak dowiedział się "Dziennik", problemem jest cena, której żądaPolsat. W połowie listopada obie firmy wydały oświadczenia o fiaskunegocjacji. Aneta Wrona, rzeczniczka TVP, tłumaczyła wtedy, że TVPzłożyła Polsatowi ofertę zakupu 15 spośród 31 spotkań za ponadpołowę kosztów licencji, ale Polsat ją odrzucił. Odpowiedzialny zanegocjacje z telewizją Solorza-Żaka wiceprezes TVP RobertRynkun-Werner został przez radę nadzorczą 19 listopada odwołany.Jego obarczono za klęskę rozmów z Polsatem.

Po tym, jak Polacy awansowali do Euro i było już wiadomo, żepierwszy mecz zagrają z Niemcami, Polsat na nowo może dyktowaćwarunki. "Teraz ta suma może już wynieść nawet 3/4 wartościlicencji" - mówi rozmówca "Dziennika".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP nie pokaże meczów Euro 2008?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl