SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP Polonia nie zniknie z Wilna

TVP Polonia, jedyny kanał telewizyjny nadawany drogą naziemną w Wilnie i okolicach, nie zniknie z ekranów - zapewnił w poniedziałkowym wywiadzie dla polskiej rozgłośni w Wilnie, Radia Znad Wilii, członek zarządu TVP Przemysław Tejkowski.

TVP Polonia nie zniknie z Wilna

- Otrzymałem zapewnienie, że sygnał od poniedziałku nie będzie przerwany. Chcemy uregulować wszystkie zaszłości. Jesteśmy do siebie pozytywnie nastawieni i chcemy współpracę rozszerzać - powiedział Tejkowski po zakończeniu rozmów z kierownictwem litewskiej wieży telewizyjnej i litewskiej prywatnej telewizji BTV (Telewizji Bałtyckiej), będącej właścicielem nadajnika, za którego pośrednictwem od 15 lat jest transmitowana Polonia.

Tejkowski nie skonkretyzował, o jakie zaszłości do uregulowania chodzi.

- Jest to tajemnica handlowa - zastrzegł.

Latem ubiegłego roku media informowały, że sygnał zostanie wyłączony, ponieważ TVP S.A. nie płaci za przekazywanie go na Litwę.

- Dzięki uprzejmości litewskiego nadawcy byliśmy emitowani.(...) Nie do końca to wszystko było uregulowane. Pewne rzeczy mamy jeszcze do uregulowania. Jesteśmy po dobrych rozmowach - dodał Tejkowski.

Poinformował, że TVP Polonia pracuje nad poszerzeniem oferty również o lokalne programy tworzone m.in. w Wilnie. Nie wykluczył, że w przyszłości na Litwę może być retransmitowany też I i II program TVP.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP Polonia nie zniknie z Wilna

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl