SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

UKE nie wyklucza rezygnacji z planu podziału TP SA

Jeśli Telekomunikacja Polska (TP SA) będzie poprawiała relacje z operatorami alternatywnymi, którzy korzystają z jej infrastruktury - czego symptomy już się pojawiają - to niewykluczone, że Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) nie podejmie zapowiadanej na połowę roku decyzji o podziale TP SA na część zajmującą się utrzymaniem i udostępnianiem sieci oraz na część zajmującą się sprzedażą usług detalicznych.

UKE nie wyklucza rezygnacji z planu podziału TP SA

Wynika ze środowych wypowiedzi prezes UKE Anny Streżyńskiej.

"Trudno w tej chwili powiedzieć, jaka będzie nasza decyzja, ponieważ TP SA, licząc się z tym, że taka decyzja może zapaść, w tej chwili okazuje, przynajmniej werbalnie i na piśmie, poprzez wiele uzgodnień i rozmów, dużą wolę porozumienia, szczególnie z operatorami korzystającymi z jej infrastruktury" - powiedziała Streżyńska w wywiadzie dla radia PiN.

"Jeżeli rzeczywiście taki postęp przez te pół roku nastąpi, który spowoduje, że nie będzie zasadne stwierdzenie, że stosuje dyskryminację w stosunku do tych operatorów, to oczywiście decyzja o podziale zostanie zawieszona na kołku i nie będziemy jej podejmować wbrew oczywistym faktom" - zapewniła szefowa Urzędu.

Jeśli jednak UKE postanowi, że taki podział jest potrzebny, to podejmie taką decyzję, pomimo stanowiska Ministerstwa Infrastruktury, wedle którego podział taki jest na gruncie obecnego prawa niemożliwy.

"Jeżeli będzie trzeba, podejmę decyzję o wydzieleniu jednostki hurtowej w TP SA i ta decyzja zostanie podpisana, będzie obowiązująca z rygorem natychmiastowej wykonalności i będzie egzekwowana" - powiedziała Streżyńska.

Streżyńska deklarowała wielokrotnie, że podział TP SA rozpocznie się od podjęcia ostatecznej decyzji w tej sprawie najdalej w połowie 2008 roku, a zostanie zakończony nie później niż w 2010 roku. Opowiadała się raczej za podziałem funkcjonalnym operatora.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UKE nie wyklucza rezygnacji z planu podziału TP SA

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl