SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

UniCredito przedłużył ofertę swoich akcji dla akcjonariuszy HVB do 24 X

Włoski bank UniCredito Italiano SpA zdecydował się zmienić warunki oferty swoich nowych akcji dla akcjonariuszy niemieckiej Grupy HVB i przedłużyć zapisy o dwa tygodnie, do 24 października.

Podał włoski bank w komunikacie. UniCredito musi skupić minimum 65% akcji HVB.

W połowie czerwca tego roku rady nadzorcze włoskiego UniCredito i niemieckiego HVB zatwierdziły warunki połączenia obu banków, zaś w lipcu akcjonariusze UniCredito zaakceptowali emisję akcji na przejęcie HVB, Banku Austria Creditanstalt AG oraz Banku BPH SA.

UniCredito zdecydował wtedy o emisji 4.687.285.862 nowych akcji dla akcjonariuszy banków z grupy HVB. Za jedną akcję HVB UniCredito oferuje pięć swoich akcji, a zgodę na połączenie muszą wyrazić akcjonariusze dysponujący co najmniej 65% głosami na walnym zgromadzeniu HVB.

„Mając około 17,5% akcji HVB na dzień 7 października i biorąc pod uwagę publiczne oświadczenia Munich Re (które ma 18,3% akcji HVB) oraz Bayerische Landesstiftung i Bayerische Forschungsstiftung (które łącznie mają około 4% akcji HVB) potwierdzające ich decyzję o zamianie ich akcji, Unicredito jest przekonany, że oferta na akcje HVB zakończy się sukcesem” – czytamy w komunikacie UniCredito.

W wyniku połączenia UniCredito i HVB powstanie grupa bankowa z aktywami sięgającymi 733 mld euro, mająca 28 mln klientów, 7000 oddziałów w 19 krajach i mającą pierwszą pozycję w krajach Europy Środkowej.

Oferty na BACA i BPH, które należą do grupy HVB, zostaną zrealizowane po pomyślnej realizacji umowy HVB i UniCredito.

Za jedną akcję HVB akcjonariusze dostaną pięć akcji Unicredito, za jedną akcję Banku Austria akcjonariusze otrzymają 19,92 akcji UniCredito, a za jedną akcję BPH 33,13 nowych akcji UniCredito.

UniCredito chce ogłosić wezwanie, aby skupić ok. 29% akcji BPH, których nie posiada należący do Grupy HVB Bank Austria Creditanstalt, a następnie połączyć BPH ze swoim polskim aktywem – Bankiem Pekao SA. Według zapowiedzi przedstawicieli włoskiego banku, ta fuzja ma być przeprowadzona w ciągu 1-2 lat.

Wartość całej transakcji jest szacowana przez UniCredito na 19,2 mld euro. Akcje włoskiego banku, właściciela ponad 52% akcji Banku Pekao SA, mają być notowane na giełdach we Frankfurcie i Warszawie.

HVB zobowiązał się nie sprzedawać pakietu 77,5% akcji BACA, podobnie jak BACA zobowiązał się nie sprzedawać pakietu 71,2% akcji BPH.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UniCredito przedłużył ofertę swoich akcji dla akcjonariuszy HVB do 24 X

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl