SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

UOKiK: Postępowanie ws. samozapaleń Peugeotów

Prezes UOKiK Cezary Banasiński wszczął postępowanie administracyjne w związku z coraz częstszymi zgłoszeniami przypadków samozapalenia się samochodów Peugeot i stwarzanym w ten sposób zagrożeniem dla życia i zdrowia użytkowników.

Zgodnie z informacjami prasowymi z maja br. samochody Peugeot ulegały samozapaleniom, o czym informowali media właściciele pojazdów. Prezes UOKiK zwrócił się do poszkodowanych o przekazywanie informacji w tej sprawie.

Na podstawie zebranych w toku działań Urzędu informacji, Prezes UOKiK wystosował pismo do Peugeot Polska, w którym przekazał wszystkie skargi użytkowników dotyczące nieprawidłowości wynikających z użytkowania samochodów tej marki, w szczególności samozapalania się. Spółka nie zajęła w tej sprawie stanowiska w wyznaczonym terminie. Ponieważ do Urzędu nadal napływały informacje o przypadkach zapaleń samochodów Peugeot, Prezes UOKiK uznał, że niezbędne jest pełne wyjaśnienie tej sprawy w celu zapewnienia ochrony zdrowia i życia konsumentów.

Jeżeli wszczęte przez Urząd postępowanie wykaże, że samochody stwarzają zagrożenie dla użytkowników i nie są bezpieczne, Prezes UOKiK może - zgodnie z ustawą o ogólnym bezpieczeństwie produktów - m.in. zażądać przekazania konsumentom informacji o zagrożeniach lub nakazać wycofanie z rynku.

Istnieje także możliwość nakazania producentowi odkupienia wadliwych samochodów od osób, które z nich korzystają i zniszczenie niebezpiecznych pojazdów na koszt producenta.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UOKiK: Postępowanie ws. samozapaleń Peugeotów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl