SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Vodafone uruchomi 10 000 łaczy Wi-Fi w Niemczech

Vodafon zmęczona obserwowaniem swojego rywala T-Mobile, zgodziła się na współpracę z firmą Cloud Networks, w celu udostępnienia na terenie Niemiec usługi bezprzewodowego internetu.

Porozumienie pomiędzy Vodafon a Cloud Networks zostało ogłoszone w środę. Firma Cloud zaoferuje niemieckim użytkownikom 1000 hotspotów już na początku lipca, dla porównania T-Mobile jak dotychczas uruchomił 4 500 hotspotów. W przeciągu kolejnych 4 lat Cloud Networks zamierza podnieść tę liczbę do 10 000, oferując swoje usługi w rejonach o wyjątkowo dużym natężeniu ruchu, takich jak lotniska, stacje kolejowe, hotele i kawiarnie.

Po 2 latach Vodafon zrezygnowała z budowy własnych hotspotów w Niemczech oraz na terenie Europy, pozostawiając rynek T-Mobile, która jest największym dostawcą łaczy Wi-Fi na naszym kontynencie.

Obecnie Vodafon planuje oferowanie sieci Wi-Fi w połączeniu z szerokopasmową telefonią trzeciej generacji 3G, która jest już Dostępna na terenie około 700 miast. Opłata za korzystanie z tej usługi będzie doliczana do faktury klienta. Operator zapowiedział już specjalne zniżki za wykorzystywanie połączenia sieci Wi-Fi z możliwościami telefonii 3G.

Firma Cloud obsługuje na terenie Wielkiej Brytanii ponad 5 400 hotspotów. Wiele z nich zlokalizowano w pubach. Kolejne 600 hotspotów Cloud posiada w Szwecji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Vodafone uruchomi 10 000 łaczy Wi-Fi w Niemczech

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl