SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Walka z phishingiem

Panda Software została członkiem Anti-Phishing Working Group (APWG) i rozpoczęła walkę z narastającym zjawiskiem kradzieży poufnych danych przez Internet - phishingiem.

Ogólnoświatowa organizacja wspiera działania w walce z niebezpiecznymi zagrożeniami phishingu i pharmingu.

 Głównym zadaniem grupy jest wspieranie działań podejmowanych w walce ze zjawiskami phishingu i pharmingu.

Zjawisko phishing stało się ostatnio jednym z większych zagrożeń dla użytkowników Internetu. Polega ono na wykorzystywaniu fałszywych wiadomości e-mail i stron internetowych do kradzieży poufnych danych personalnych, takich jak numery kont bankowych, hasła, PINy itd. Według danych APWG między kwietniem a majem 2004 ataki typu phishing wzrosły najbardziej – bo aż o 180%. Zdaniem ekspertów phishing i pharming już wkrótce mogą stać się najczęściej popełnianymi cyberprzestępstwami. Działania phisherów mogą być niezwykle niebezpieczne nie tylko dla prywatnych pieniędzy, ale również dla kapitałów firm.

Organizacja Anti-Phishing Working Group kierując się zasadą maksymalnej ochrony użytkownika, zdecydowała się przyłączyć do grupy APWG w celu zjednoczenia sił w walce z wzrastającym zagrożeniem phishingu. Działania Anti-Phishing Working Group (APWG) nakierowane są na zmniejszanie oraz eliminowanie ataków phishingu, głównie poprzez dostarczanie informacji na temat tego problemu, promowaniu najnowocześniejszych rozwiązań i wprowadzaniu ich w życie. Członkostwo w APWG jest otwarte, może do niej przystąpić każda organizacja, niezależnie od tego czy jest to instytucja finansowa, duża korporacja czy instytucja non-profit.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Walka z phishingiem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl