SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wartość jednostki OFE wzrosła w lipcu średnio o 4,4%.

Lipiec przyniósł wzrost wartości jednostek rozrachunkowych funduszy emerytalnych średnio o 4,4%.

Liderem pod tym względem został OFE ING NNP, który zanotował wzrost o +5,05%, podały Analizy OnLine, firma monitorująca rynek funduszy inwestycyjnych i emerytalnych.

„Warto podkreślić, że tym razem zwyżka dotyczyła również segmentu blue chips oraz małych i średnich spółek. Opisujące koniunkturę w tych segmentach rynku indeksy WIG20 i MIDWIG zyskały w ciągu miesiąca odpowiednio +10,4% oraz +11,3%. Z dynamicznym zwrotem sytuacji mieliśmy również do czynienia na rynku obligacji (wzrost o 0,8% w porównaniu z czerwcem)” – czytamy w raporcie.

Benchmark Analiz OnLine dla funduszy emerytalnych, złożony w 30% ze zmiany wartości indeksu WIG i w 70% ze zmiany wartości indeksu IROS wzrósł w lipcu o +4,3%. Kłopot z jego pokonaniem miało 6 zarządzających.

W zestawieniu wyników, uwzględniających cały okres wzrostu od dna korekty w połowie czerwca widać, że najwyższe zyski w tym okresie osiągnęli zarządzający funduszami ING NNP, Nordea i Bankowy.

„To dość ciekawe zestawienie, gdy porównamy je z zaangażowaniem w akcje. Na koniec lipca dwa pierwsze fundusze należały do grona podmiotów o jednym z najwyższych wskaźników udziału akcji w aktywach (odpowiednio 35,2% oraz 35,7%). W OFE Bankowy udział akcji był zaś na najniższym spośród wszystkich funduszy poziomie (29,9%)” – napisali analitycy.

W lipcu wśród funduszy, które cechuje najkorzystniejsza relacja zysku do ryzyka w horyzoncie długoterminowym (36 miesięcy) nadal znajdują się OFE Generali, DOM oraz AIG. Liderami zestawienia krótkoterminowego (12 miesięcy) zostały, podobnie jak przed miesiącem OFE Generali, Polsat i Pocztylion.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wartość jednostki OFE wzrosła w lipcu średnio o 4,4%.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl