SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wiadomości nie pokazały

Konsekwencja "Wiadomości" w pomijaniu niekorzystnych dla Leszka Millera wyników sondaży

Po raz kolejny widzowie "Wiadomości" nie dowiedzieli się jak "wysoko" Polacy oceniają rząd i premiera Leszka Millera. W wydaniu z 22 kwietnia, podobnie jak tydzień wcześniej z danymi CBOS, dziennikarze największego polskiego serwisu informacyjnego uznali, że nie warto poinformować widzów o najnowszym sondażu OBOP-u.

82 proc. Polaków krytycznie o rządzie Millera - to główna konkluzja sondażu OBOP-u.

Przypomnijmy, że o wynikach sondażu z podobnymi danymi opublikowany przez CBOS tydzień temu, poinfomowały wszystkie media oprócz TVP i "Wiadomości". Wczoraj było podobnie.


82 proc. Polaków krytycznie ocenia działanie rządu Leszka Millera; gabinet cieszy się aprobatą 10 proc. badanych.

64 proc. Polaków jest zdania, że prezydent Aleksander Kwaśniewski dobrze wypełnia swe obowiązki; przeciwnie sądzi 27 proc. - wynika z kwietniowego sondażu TNS OBOP.

Według podsumowania sondaży TNS OBOP, tak złych notowań jak obecnie gabinet SLD-UP nie miał od momentu swego powstania. W porównaniu z poprzednim badaniem, przeprowadzonym na początku marca, odsetek opinii pozytywnych spadł o 7 punktów procentowych i o tyle samo wzrósł odsetek opinii negatywnych.

Niezadowolenie z działalności rządu najczęściej wyrażają rolnicy - 95 proc. z nich źle ocenia działalność gabinetu.

Częściej niż inni, krytyczne opinie na temat gabinetu Millera wyrażają osoby o prawicowych sympatiach politycznych - 92 proc. z nich źle ocenia działalność rządu. Im poglądy bliższe opcji lewicowej, tym rzadsza krytyka.

Źle działalność rządu ocenia 90 proc. kierowników i specjalistów, 89 proc. osób między 40 a 49 rokiem życia, tyle samo tych, którzy oceniają swą sytuację materialną jako złą, a także 89 proc. osób z wyższym wykształceniem.

Natomiast dobre oceny gabinetowi Millera częściej niż inni skłonni są wystawiać respondenci przekonani o tym, że sprawy w kraju zmierzają we właściwym kierunku - 28 proc. z nich dobrze ocenia działalność rządu, a źle - 65 proc. Dobrze rząd ocenia 23 proc. sympatyków lewicy i 22 proc. mieszkańców najmniejszych miast.

Obecnie 16 proc. badanych uważa, że premier dobrze wypełnia swoje obowiązki (2 proc. z nich twierdzi, że zdecydowanie dobrze, a 14 proc., że raczej dobrze). 72 proc. respondentów na pytanie: "Jak się pani/panu wydaje, czy Leszek Miller dobrze wypełnia obowiązki premiera?" odpowiedziało "raczej nie", lub "zdecydowanie nie". 12 proc. nie miało zdania. To najgorsze notowania premiera w ostatnim roku.

Jeśli chodzi o prezydenta, to zgodnie z zestawieniem TNS OBOP, obecny poziom akceptacji dla jego działań jest najniższy w ostatnim roku. W porównaniu z marcowym sondażem, o 9 punktów proc. spadła liczba ocen pozytywnych dla prezydenta, a o 10 proc. wzrósł odsetek ocen negatywnych.

Wśród zwolenników sposobu sprawowania urzędu przez Aleksandra Kwaśniewskiego dominują badani o centrolewicowych (84 proc.) i lewicowych (82 proc.) poglądach politycznych. Częściej niż inni pozytywne opinie wyrażają osoby zadowolone z biegu spraw w kraju - 80 proc. z nich dobrze ocenia działalność prezydenta. Podobnego zdania jest 78 proc. osób z wyższym wykształceniem oraz 77 proc. kierowników i specjalistów.

Prezydenta najczęściej krytykują rolnicy - 46 proc. z nich uważa, że źle sprawuje on swój urząd.

Sondaż przeprowadzono między 5 a 7 kwietnia na ogólnopolskiej losowej reprezentatywnej próbie 1004 mieszkańców Polski powyżej 15 roku życia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wiadomości nie pokazały

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl