SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wielkie zmiany w Microsofcie

Microsoft oficjalnie potwierdził zapowiadaną od dawna reorganizację, która mocno zmieni struktury firmy.

Steve Ballmer

Steve Ballmer

Gigant z Redmond chce przede wszystkim, by reorganizacja zaowocowała ujednoliceniem jego strategii. Zmiana w strukturach odbywa się pod hasłem „One Strategy, One Microsoft” i właśnie takie wewnętrzne zespolenie jest jej naczelnym celem. Pojedyncze oddziały, choć odpowiedzialne za różne zadania, mają teraz znacznie lepiej i skuteczniej współpracować, dążąc do jednego celu.

Firma zostanie podzielona na grupy: inżynierską (tworzącą produkty i usługi), badawczą, marketingową, zarządzania operacjami, rozwoju i ewangelizacji, finansową, prawną oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Osobnym oddziałem pozostanie ten odpowiedzialny za aplikacje biznesowe Microsoft Dynamics. Kirill Tatarinov dalej będzie jej szefem.

Kluczowa grupa inżynierska, wokół której obraca się działalność Microsoftu, będzie rozbita na cztery osobne oddziały. Za rozwijanie systemów operacyjnych (Windows, Windows Phone, Xbox OS) ma odpowiadać zespół pod wodzą Terry'ego Myersona, wcześniej dyrektora zajmującego się Windows Phone. Urządzenia (Surface, Xbox, akcesoria do komputerów i konsol) i wewnętrzne studia Microsoftu tworzące gry oraz treści multimedialne znajdą się pod nadzorem Julie Larson-Green, do niedawna zarządzającej Windowsem. Aplikacje i usługi staną się domeną Qi Lu, zaś oddziałem odpowiedzialnym za chmurę i usługi dla biznesu pokieruje Satya Nadella.

Fundamentami nowe strategii zintegrowanego Microsoftu mają być Windows, Office 365 i Azure. Ważna rolę w dalszym rozwoju firmy odegrają również Xbox i Bing. Co ciekawe, cała zapowiedź reorganizacji prawie nie wspomina o komunikatorze Skype i poczcie Outlook. Gigant z Redmond podkreśla jednak, że jego działania będą teraz charakteryzowały ta kie cechy: szybkość, komunikatywność, współpraca, , zdecydowanie, motywacja.

Microsoft ma obecnie prawie 100 tysięcy pracowników na całym świecie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wielkie zmiany w Microsofcie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl