SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wirtualna Polska upadła

Gdański sąd ogłosił w piątek upadłość Wirtualnej Polski. Do spółki wchodzi syndyk, którym został Wojciech Reguła

Portal Wirtualna Polska funkcjonuje bez zakłóceń mimo upadłości spółki - poinformowała w piątek PAP w komunikacie Agnieszka Szwaj z zespołu komunikacji WP SA.

Decyzję o upadłości spółki Wirtualna Polska ogłosił w piątek Sąd Rejonowy w Gdańsku. Na syndyka powołał Wojciecha Regułę. Organy spółki istnieją nadal, ale jej majątkiem zarządza już syndyk.

Sąd wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości WP obejmującej likwidację jej majątku. Powodem ogłoszenia upadłości jest niewypłacalność WP, albowiem spółka zaprzestała wykonywania swoich wymagalnych zobowiązań.

"Ogłoszenie upadłości spółki Wirtualna Polska SA nie oznacza końca istnienia portalu Wirtualna Polska. Wręcz przeciwnie. Portal nadal istnieje i świadczy usługi na rzecz internautów, klientów biznesowych i reklamodawców" - napisała w komunikacie Szwaj.

"Funkcjonujący portal generuje rosnące przychody, a jego wartość jako zorganizowanej całości jest większa niż poszczególnych składników majątkowych, stąd celem postępowania upadłościowego jest zachowanie przedsiębiorstwa w całości i jego sprzedaż. Mając na uwadze fakt, że rynki finansowe wykazują duże zainteresowanie portalem, można oczekiwać, iż sytuacja spółki szybko znajdzie swoje pozytywne rozwiązanie" - podkreśliła Szwaj.

Pomimo trudnej sytuacji pierwszy kwartał tego roku portal zakończył dobrymi wskaźnikami. Tylko w marcu oglądalność WP wyniosła ponad miliard odsłon, a jej strony odwiedziło 9,2 milionów unikalnych (pojedyńczych - PAP) użytkowników. Przychody ze sprzedaży dla klientów indywidualnych wzrosły w tym okresie o mniej więcej 65 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

"Konflikt pomiędzy akcjonariuszami Spółki w obecnej sytuacji ma daleko mniejszy wpływ na funkcjonowanie portalu niż dotychczas. Syndyk potwierdza, że jego celem jest w pierwszej kolejności utrzymanie przedsiębiorstwa Spółki, co pozwoliłoby na jego sprzedaż w całości zainteresowanemu inwestorowi lub w przypadku zajścia przesłanek zawarcia układu z wierzycielami kontynuację funkcjonowania spółki po zrealizowaniu układu" - dodała Szwaj w komunikacie.

Wirtualna Polska, pierwszy polski portal internetowy, rozpoczęła swoją działalność w 1995 roku.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wirtualna Polska upadła

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl