SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Współpraca firm Adobe i Nokia

Oprogramowanie do nagrywania, edycji i udostępniania wideo, Adobe Premiere Elements 2.0, będzie dodawane do nowego mobilnego komputera multimedialnego Nokia N93.

Nokia oraz Adobe Systems Incorporated ogłosiły wczoraj, że standardowy zestaw sprzedażny nowego mobilnego komputera multimedialnego Nokia N93 będzie zawierać oprogramowanie Adobe Premiere Elements 2.0 działające w systemie Windows XP. Za pomocą programu Adobe Premiere Elements 2.0 pliki wideo nagrane przy użyciu Nokia N93 można przenieść do kompatybilnego komputera PC w celu edycji, nagrania na dysku DVD lub wyeksportowania do innych formatów, umożliwiających internetowe transmisje strumieniowe lub przesyłanie pocztą elektroniczną. Udostępniany bezpłatnie użytkownikom mobilnego komputera multimedialnego Nokia N93 program Adobe Premiere Elements 2.0 (dostępny na rynku w cenie ok. 300 PLN) zwiększy jeszcze bardziej komfort nagrywania i udostępniania wideo.

Mobilny komputer multimedialny Nokia N93, nagrywający wideo o jakości DVD z szybkością 30 klatek na sekundę, jest wyposażony w 3,2-megapikselową kamerę z optyką marki Carl Zeiss i trzykrotnym zbliżeniem optycznym oraz funkcją stabilizacji wideo. Dzięki temu udostępnia użytkownikom zalety cyfrowej kamery wideo z zachowaniem pełnej funkcjonalności telefonu i łatwości obsługi. Oprogramowanie Adobe Premiere Elements 2.0 daje użytkownikom Nokia N93 niezrównaną kontrolę i liczne opcje twórczej edycji wideo z dostosowywanym do użytkownika obszarem roboczym i menu DVD. Korzystając z Adobe Premiere Elements 2.0, użytkownicy mobilnego komputera multimedialnego Nokia N93 mogą eksperymentować z setkami profesjonalnych efektów i przejść oraz wypalać filmy wideo na dyskach DVD lub zapisywać je w wielu innych formatach.

„Ponieważ jakość nagrywania wideo w nowym mobilnym komputerze multimedialnym Nokia N93 jest tak wysoka, uznaliśmy za konieczne dodanie świetnego, łatwego w użyciu oprogramowania do edycji i wypalania DVD” — powiedział Mike Butler, wiceprezes ds. rozwiązań w dziale Nokia Multimedia. „Dzięki współpracy z Adobe możemy zaoferować klientom całościowe rozwiązanie do cyfrowej fotografii i wideo. Za pomocą programu Adobe Premiere Elements 2.0 można łatwo tworzyć wspaniałe filmy amatorskie z wysokiej jakości nagrań zrobionych mobilnym komputerem multimedialnym Nokia N93. Co więcej, można je wypalać na DVD i udostępniać rodzinie oraz znajomym”.

„Szybkie upowszechnianie się telefonów mobilnych, takich jak Nokia N93, zmieniło sposób, w jaki użytkownicy uwieczniają zdarzenia ze swojego życia” — powiedziała Deborah Whitman, wiceprezes ds. zarządzania produktami do cyfrowej obróbki obrazu w Adobe. „Adobe Premiere Elements 2.0 umożliwia sprawne i przyjemne udostępnianie wysokiej jakości nagrań wideo tak szybko, jak zostały zrobione, z zachowaniem spontanicznego charakteru”.

W komplecie z Nokia N93 jest także sprzedawany standardowo program Adobe Photoshop Album Starter Edition 3.0, który umożliwia retuszowanie wysokiej jakości zdjęć przy użyciu dużego ekranu kompatybilnego komputera PC. Za pomocą programu Adobe Photoshop Album Starter Edition 3.0 zdjęcia można przycinać, obracać oraz usuwać z nich efekt czerwonych oczu w ciągu zaledwie kilku sekund.

Nokia i Adobe współpracują nad ofertą całościowych rozwiązań do fotografii i wideo od początku roku 2004. Nokia jest także licencjobiorcą technologii Macromedia Flash należącej do Adobe, a niedawno ogłosiła utworzenie Nokia PRO: Flash Zone — nowego programu pomocy technicznej, mającego przyspieszyć opracowywanie materiałów Flash do urządzeń Nokia. Firma Nokia zapowiedziała już kilka urządzeń z technologią Flash Lite, których sprzedaż rozpoczęła się już na wybranych rynkach.

Cena i dostępność
Program Adobe Premiere Elements 2.0 będzie dostępny standardowo w komplecie z nowym mobilnym komputerem multimedialnym Nokia N93 w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki oraz Ameryki Północnej i Południowej. Telefon Nokia N93 ma być dostępny w sprzedaży w lipcu 2006 r., w szacowanej cenie około 550 EUR (bez promocji operatorów).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Współpraca firm Adobe i Nokia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl