SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zachowanie Internautów w sieci

Okazuje się, że prawie połowa z użytkowników sieci nie tylko biernie konsumuje treści dostarczane przez sieć, ale aktywnie uczestniczy w ich rozbudowywaniu

Ciekawe wyniki badań nad zachowaniem amerykańskich internautów prezentuje serwis informacyjny Reutersa. Okazuje się, że prawie połowa z użytkowników sieci pochodzących z terenu Stanów Zjednoczonych nie tylko biernie konsumuje treści dostarczane przez sieć, ale aktywnie uczestniczy w ich rozbudowywaniu.

Do zachowań określanych jako aktywne, należy wliczyć nie tylko budowanie własnych stron internetowych, wstawianie do różnorakich serwisów własnych zdjęć, ale też np. pisanie komentarzy itp., co w ogólnym rozrachunku wpływa na stałe, szybkie rozbudowywanie się dostępnej w sieci treści, wszelakiego rodzaju.

Z badań Pew Internet & American Life Project wynika, że tego rodzaju aktywność prezentuje około 44 proc. amerykańskich użytkowników internetu. Najpopularniejszą jej formą jest publikowanie zdjęć oraz umożliwianie innym użytkownikom sieci pobierania zbiorów muzycznych i filmowych. Inne zachowania, to prowadzenie własnych stron, uczestniczenie w forach czy instalowanie kamer internetowych oferujących przekazy na żywo.

Jedynie 2 proc. internautów ze Stanów Zjednoczonych przyznało się, że stworzyli tzw. „blogi” – internetowe pamiętniki. Z kolei, aż 11 proc. przyznało, że czyta tego rodzaju zapiski.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zachowanie Internautów w sieci

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl