SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zagłuszanie rozmów łamaniem praw człowieka?

Goście "Salonu Politycznego Trójki" zgodzili się, że sprawa zagłuszania telefonów pielęgniarek okupujących Kancelarię Premiera latem ubiegłego roku, powinna zostać wyjaśniona przez prokuraturę.

Zagłuszanie rozmów łamaniem praw człowieka?

Mirosław Drzewiecki, minister sportu wyjaśnił, że sprawa jest bardzo istotna, gdyż pielęgniarki mogły być narażone na promieniowanie emitowane przez urządzenia zagłuszające. W opinii ministra, mogło to zagrozić ich zdrowiu.

Adam Bielan, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości uznał, że nagłośnienie informacji o zagłuszaniu to przykład na szukanie przez Platformę Obywatelską tematów zastępczych. W opinii europosła PiS, wczorajsze spotkanie Donalda Tuska z częścią ministrów swojego rządu w sprawie zagłuszania telefonów było niepotrzebne w sytuacji gdy rząd ma ważniejsze kwestie do rozwiązania. Według Wojciecha Olejniczaka, szefa Lewicy i Demokratów, informacje pojawiąjące się w prasie - między innymi o zagłuszaniu telefonów i niszczeniu nośników pamięci świadczą o nielegalnych działaniach poprzedniej administracji.

Szef "Solidarności" Janusz Śniadek zauważył, że dyskusja o zagłuszaniu telefonów pielęgniarek toczy się w zastępstwie ważniejszych tematów. Dodał, że te kwestie powinna zbadać prokuratura, ale nie powinny one być przedmiotem spotkań szefa rządu z ministrami.

Publicyści, goszczący w "Salonie Prasowym Trójki", także dyskutowali o sprawie zagłuszania. Dominika Wielowieyska z "Gazety Wyborczej" przypomniała, że od początku uważała okupację budynku kancelarii za niezgodną z prawem. Mimo to, ówczesna administracja zastosowała, jej zdaniem, środki niewspółmierne do sytuacji.

Cezary Michalski z "Dziennika" uznał, że ujawnienie informacji o zagłuszaniu telefonów kompromituje Prawo i Sprawiedliwość, ale przedstawianie przez obecną ekipę rządową ówczesnych działań, jako przykładu na łamanie praw obywatelskich, jest dużą przesadą.

Również Piotr Gabryel z "Rzeczpospolitej" uznał, że obecny rząd przykłada do wydarzeń sprzed kilku miesięcy zbyt dużą wagę. Według publicysty, Donald Tusk nie powinien zwoływać w tej sprawie specjalnego spotkania z udziałem części ministrów.

Z Piotrem Gabryelem zgodził się Tomasz Wróblewski z Polskapresse, wydawcy dziennika "Polska", który przypomniał, że w wielu pomieszczeniach rządowych są zagłuszane rozmowy telefoniczne i trudno mówić w takim wypadku o łamaniu praw człowieka.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zagłuszanie rozmów łamaniem praw człowieka?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl