SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zakaz przewozu bagażu kabinowego

Urząd Lotnictwa Cywilnego wydał zalecenia, mające na celu zwiększenie poziomu ochrony rejsów do USA, Kanady, Izraela i Wielkiej Brytanii.

Każdy pasażer odprawiający się na powyższy lot musi zostać poddany kontroli manualnej. Obowiązuje też całkowity zakaz przewozu bagażu kabinowego.

Pasażerowie mogą wnieść ze sobą na pokład samolotu wyłącznie następujące przedmioty:

- portfele wraz ze standardową zawartością, oraz niezbędne dokumenty, w tym dowód osobisty, prawo jazdy, karty płatnicze i kredytowe;
- dokumenty niezbędne do podróży (bilety, wizy, paszporty, potwierdzenia rezerwacji noclegów, itp.);
- klucze, ale bez elementów elektronicznych (np. przycisk do zamykania drzwi na odległość);
- lekarstwa niezbędne podróżnemu w trakcie lotu (np. insulina, nawilżające krople do oczu, po uprzednim sprawdzeniu, iż rzeczywiście występuje taka konieczność (np. na podstawie zaświadczenia lekarskiego o przyjmowaniu danego leku przez pasażera) oraz upewnieniu się, że zawartość nie stwarza zagrożenia (w razie wątpliwości należy prosić o konsultację lekarza portowego). Płynne lekarstwa są dozwolone tylko w przypadku stwierdzenia ich autentyczności przez lekarza;
-  okulary korekcyjne oraz okulary słoneczne;
-  pojemniki na soczewki kontaktowe;
- środki higieny osobistej, ale w rozpakowanych pudełkach (chusteczki higieniczne, chusteczki wilgotne, tampony, podpaski) oraz chustki do nosa.
- środki niezbędne dla małych dzieci - jedzenie, butelki z mlekiem (osoba przewożąca musi wypić łyk zawartości butelki w celu potwierdzenia jej nieszkodliwości), pieluszki, chusteczki, ręczniki, kremy i zasypki niezbędne przy przewijaniu (po sprawdzeniu ich zawartości).

Wyżej wymienione przedmioty mogą zostać wniesione wyłącznie w plastikowych, przeźroczystych torbach, zapewnionych przez zarządzającego lotniskiem.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zakaz przewozu bagażu kabinowego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl