SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zawieszono procedurę wyboru prezesa PKO BP

PKO BP zawiesił procedurę kwalifikacyjną na stanowisko prezesa i wiceprezesów.

Zarząd PKO Banku Polskiego zwoła nadzwyczajne walne zgromadzenie, aby uzupełnić skład rady nadzorczej banku po tym, jak rezygnację z funkcji członka RN złożył Jerzy Osiatyński. Możliwe, że decyzje w sprawie wyboru prezesa zarządu banku i dwóch wiceprezesów zapadną dopiero na początku marca, kiedy to może odbyć się NWZ. Procedura kwalifikacyjna została tymczasowo zawieszona, poinformował w środę rzecznik banku Marek Kłuciński.

W środę rada nadzorcza PKO BP zawiesiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa zarządu PKO BP oraz dwóch wiceprezesów. To wynik rezygnacji prof. Jerzego Osiatyńskiego z funkcji członka RN.

Jak powiedział Kłuciński dziennikarzom, Osiatyński złożył rezygnację na piśmie, bez podawania wyjaśnień dla swojej decyzji.

W związku z rezygnacją prof. Osiatyńskiego musimy niezwłocznie zbadać wpływ tej decyzji na dalsze prace rady nadzorczej PKO BP, również w kontekście uzupełnienia składu kierownictwa banku. Zwróciliśmy się z prośbą o opinie w tej sprawie do najwybitniejszych autorytetów. Sytuacja od strony formalnej zostanie wyjaśniona w najbliższych dniach” - powiedział Marek Głuchowski, p.o. prezesa zarządu, cytowany w komunikacie PKO BP.

Kłuciński poinformował, że ekspertyzy prawne powinny być gotowe w przyszłym tygodniu.

Dopóki nie zostaną rozstrzygnięte wątpliwości prawne, rada nadzorcza nie będzie podejmowała żadnych decyzji” - dodał.

Po rezygnacji z funkcji członka rady nadzorczej i oddelegowaniu jej przewodniczącego Marka Głuchowskiego do pełnienia obowiązków prezesa, RN liczy 4 osoby, podczas gdy w statucie banku widnieje zapis, że powinna ona liczyć od 6 do 11 członków.

Do czasu wyboru prezesa zarządu i dwóch wiceprezesów, nadal funkcję prezesa będzie pełnił Marek Głuchowski, jednak nie dłużej, niż do 10 kwietnia tego roku.

Według moich informacji rada będzie dążyła do jak najszybszego wyłonienia prezesa oraz uzupełnienia pozostałych wakujących stanowisk członków zarządu” - powiedział Kłuciński.

Rzecznik banku nie wykluczył, że decyzje dotyczące wyboru prezesa i członków zarządu mogą zapaść dopiero po uzupełnieniu składu rady nadzorczej, czyli nie wcześniej, niż na początku marca.

Kłuciński potwierdził, że Kazimierz Marcinkiewicz nadal jest kandydatem na stanowisko prezesa zarządu PKO BP.

Kłuciński poinformował także, że w środę rezygnację ze stanowiska złożył również Jacek Obłękowski, wiceprezes zarządu nadzorujący działalność detaliczną banku. Jego obowiązki przejmie Wojciech Kwiatkowski, wiceprezes zarządu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zawieszono procedurę wyboru prezesa PKO BP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl