SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ziomecki naczelnym "Przekroju", Najsztub zostaje

Mariusz Ziomecki od przyszłego tygodnia będzie naczelnym tygodnika "Przekrój". - Za pół roku "Przekrój" ma być innym pismem niż obecnie - zapowiada Ziomecki

Obecny naczelny, Piotr Najsztub, pozostanie w wydawnictwie Edipresse jako jego dyrektor  kreatywny oraz autor wywiadów dla "Przekroju" i "Vivy" - powiedział wczoraj prezes Edipresse Polska SA. (wydawca "Przekroju") Zbigniew Napierała.

"Zmiana naczelnego w +Przekroju+ wiąże się z tym, że Piotr Najsztub chce bardziej skoncentrować się na pracy dziennikarskiej" - powiedział Napierała. Według niego, formuła "Przekroju" będzie kontynuowana. "Nie przewidujemy dalszych zmian kadrowych" - zapewnił.

 Jak wyjaśnia "Rz" Ewa Redel, wiceprezes Edipresse Polska, ta decyzja wydawcy ma związek z rosnącą konkurencją ze strony gazet, nasiloną po kwietniowym wejściu "Dziennika". - Rozpoczęty w kwietniu pojedynek dzienników, drastyczne obniżenie poziomu ich cen nie może pozostać bez wpływu na tygodniki opinii, które teraz muszą zredefiniować swoją rolę - mówi dla "Rzeczpospolitej" Ewa Redel. Dodaje, że wydawca chce też wykorzystać doświadczenie Mariusza Ziomeckiego, który przez ostatnie trzy lata, do marca br., kierował "Super Expressem".

Nowy naczelny zapowiada, że nie będzie "rewolucji" w tygodniku. "+Przekrój+ to jak dotąd spory sukces. Kiedy Piotr Najsztub zaczął być naczelnym, tygodnik sprzedawał się w granicach 30 tys. egzemplarzy. W tej chwili ta sprzedaż wynosi bliżej 90 tys. Z drugiej strony jest to mniejsza sprzedaż niż osiągają konkurenci, więc mam nadzieję, że z czasem ten dystans uda mi się zmniejszyć" - powiedział PAP Ziomecki. Dodał, że będzie to wymagało pracy nad formatem gazety.

- Na pewno "Przekrój" nie jest projektem zakończonym. Jako tygodnik opinii wymaga dalszych licznych zmian i udoskonaleń. Za pół roku będzie to wyraźnie różne pismo niż obecnie. Nie ma natomiast mowy o wyrzucaniu za okno tego, co jest - dodał w rozmowie z "Rz" Ziomecki.

Najsztub powiedział PAP, że zmiana naczelnego była decyzją wydawcy. "Ja zadeklarowałem chęć pozostania w tygodniu - nie jestem obrażoną primadonną" - powiedział PAP Najsztub. "Prowadzimy rozmowy, prawdopodobnie zostanę z wywiadami, mam też być dyrektorem kreatywnym wydawnictwa i na ten temat też prowadzę rozmowy co do charakteru i zakresu tej pracy" - tłumaczył. Najsztub był naczelnym "Przekroju" od 2002 r.

Ziomecki do końca marca był naczelnym "Super Expressu", a przez ostatnie tygodnie był w Edipresse konsultantem do spraw rozwoju tygodnika "Przekrój". Wcześniej Ziomecki był m.in. redaktorem naczelnym "Profitu".

Średnia sprzedaż tygodnika "Przekrój" (Edipresse Polska)  wyniosła w marcu br. 81 308 egz., oznacza to spadek o prawie 10 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2005 roku (więcej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ziomecki naczelnym "Przekroju", Najsztub zostaje

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl