SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zygmunt Miłoszewski napisze opowiadanie wspólnie z internautami

Internauci będą mogli zostać współautorami nowego opowiadania Zygmunta Miłoszewskiego. Projekt zakłada, że pisarz będzie publikował na blogu fragmenty tekstu, a sugestie dalszego rozwoju akcji nadsyłać będą czytelnicy. Według organizatorów, to pierwsza tego rodzaju akcja w Polsce.

Zygmunt Miłoszewski napisze opowiadanie wspólnie z internautami

Miłoszewskiemu w tworzeniu nowego opowiadania mogą pomóc wszyscy zainteresowani czytelnicy. Miłoszewski będzie publikował na blogu fragmenty opowiadania, a zadaniem internautów będzie nadsyłanie w komentarzach swojej wersji rozwinięcia wątku zapoczątkowanego przez pisarza.

Najlepszy zostanie przez twórcę wykorzystany do dalszego konstruowania akcji. Fragmenty będą publikowane dwa razy w tygodniu - w poniedziałki i w piątki. Początek opowiadania dostępny jest pod tym adresem.

Urodzony w 1976 r. w Warszawie Miłoszewski jest autorem trzech książek: baśni przygodowej dla dzieci "Góry żmijowe", oraz powieści "Domofon" i "Uwikłanie". Druga z wymienionych książek została sfilmowana. Wyreżyserowany przez Jacka Bromskiego film wejdzie do kin 3 czerwca. Jej bohaterem jest komisarz policji Smolar i wokół tej postaci koncentrować się będzie również akcja tworzonego we współpracy z internautami opowiadania.

Filmowego komisarza Smolara zagra Marek Bukowski. Partnerować mu będą: Piotr Adamczyk, Andrzej Seweryn, Olgierd Łukaszewicz, Krzysztof Globisz, Danuta Stenka i Krzysztof Stroiński.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zygmunt Miłoszewski napisze opowiadanie wspólnie z internautami

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kotomysz
Autor notatki powinien wykazać się lepszym rzemiosłem i wnikliwością :

1) inicjatywa pisania książki przez czytelników / internatutów nie jest pierwszą tego typu w Polsce. DObrych kilka lat temu akcję taką przeprowadziła "Polityka" wspólnie z Jerzym Pilchem; a że nie działo się to w Internecie, tylko uczestnicy przysyłali swoje propozycje tradycyjną pocztą? Czy to faktycznie ma jakieś znaczenie, skoro idea identyczna?

2) skoro film został nakręcony, zmontowany i odbyły się już pierwsze pokazy przedpremierowe, znaczy to, że aktorzy już w tym filmie ZAGRALI. A nie zagrają. Szkoda, że wsród wymienionych partnerów pana Bukowskiego została pominięta jego najważniejsza w tym filmie partnerka, a właściwie postać, wokół której ten film się rozgrywa - Maja Ostaszewska / prokurator Szacka.
8 8
odpowiedź
User
Jula
Podobna akcja była związana z książką Krystyny Kofty. Chyba było to z 10 lat temu. "Dalsze ciągi" wysyłałao się mailem do autorki.
8 8
odpowiedź
User
Maria
No własnie nic nowego...a jeszcze wcześniej w taki sposób eksperymentowali pisarze i malarze XIX wieku. Zaczynali od jednego zdania lub fragmentu namalowanego a potem każdy kolejny dopisywał lub domalowywał kolejna cześć. Ale obraz albo kartka była zasłonięta aby nie było widać przedmowców. W konsekwencji powstawało coś nieprzewidywalnego.
8 8
odpowiedź
User
eva
a Janusz Wiśniewski popełnił tak 10 lat temu Martynę, której wznowienie właśnie wyszło nakładem ŚK. Wychodzi na to, że tego rodzaju inicjatyw już było dość sporo. Organizatorzy przesadzili z niusem.Fe
8 8
odpowiedź