SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Zygmunt Solorz-Żak z nagrodą za “śmiałe decyzje biznesowe i innowacyjność”

Zygmunt Solorz-Żak został laureatem Nagrody Lesława Pagi przyznawanej m.in. za śmiałe decyzje biznesowe i innowacyjność w biznesie. Fundacja im. Lesława Pagi przyznała też, wspólnie z NBP, stypendia dla wyróżniających się projektów innowacyjnych akademickich kół naukowych.

fot. PAP

fot. PAP

W poprzednich latach nagrodę otrzymali: Krzysztof Lis, Leszek Czarnecki, Leszek Balcerowicz, Igor Chalupec, Józef Wancer, Janusz Lewandowski i Grzegorz Domański.

"Innowacyjność w biznesie to nie tylko pomysły, to głównie skuteczność wdrażania pomysłów" - powiedział wicepremier Waldemar Pawlak w trakcie uroczystości na GPW.

Dofinansowanie w ramach programu Stypendium im. Lesława Pagi we współpracy z NBP otrzymało 9 projektów akademickich kół naukowych i organizacji studenckich działających w obszarze rynku kapitałowego:

- Toruńskie Forum Giełdowe - domestic and european capital markets law regulations - projekt mający na celu zainicjowanie dyskusji nad problematyką prawa rynku kapitałowego i przybliżenie tej dziedziny szerszym kręgom odbiorców.

- I Ogólnopolski Studencki Kongres Nauk Ekonomicznych i Społecznych - projekt spotkania i wymiany myśli dla młodych naukowców z kilku polskich uczelni.

- Emerging Europe - międzynarodowa konferencja z udziałem m.in. prezesa GPW Ludwika Sobolewskiego, której tematem przewodnim był kryzys zadłużenia w Europie.

- Biblioteki Ekonomiczne - projekt tworzenia sieci prywatnych, niezależnych od uczelni wyższych bibliotek ekonomicznych, funkcjonujących przy uczelnianych kołach naukowych. Biblioteki mają dać szybki i darmowy dostęp do książek wszystkim osobom zainteresowanym, nie tylko studentom.

- Instytucje rynku kapitałowego a innowacyjność gospodarek narodowych - projekt polegający na zbadaniu, w jaki sposób funkcjonowanie rynku kapitałowego oraz jego otoczenie instytucjonalne wpływają na rozwój innowacji w poszczególnych krajach. Dzięki projektowi ma być możliwe wskazanie barier instytucjonalno-prawnych spowalniających wzrost innowacyjności.

- III edycja Studenckiego Funduszu Inwestycji - celem projektu jest zdobycie doświadczenia inwestycyjnego przez przyszłych młodych inwestorów na GPW i na rynku Forex.

- Rola Giełdy Papierów Wartościowych w gospodarkach transformacji - projekt zakłada przeprowadzenie analizy porównawczej dotyczącej funkcjonowania giełdy papierów wartościowych oraz jej elementów w krajach po transformacji gospodarczej na przykładzie Polski, Ukrainy i Serbii. W ramach projektu - konferencje naukowe oraz warsztaty w każdym z trzech krajów.

- Regulacja rynku kapitałowego, a cykl koniunkturalny - projekt polegający na popularyzacji problematyki prawnej regulacji rynków kapitałowych wśród mieszkańców, głównie licealistów i studentów, z województwa podlaskiego w Polsce i kraju południowomorawskiego w Czechach.

- Studencki Cashflow - projekt edukacyjny dla młodych osób, realizowany poprzez szkolenia i warsztaty oraz gry planszowe o tematyce ekonomicznej. Podczas szkoleń uczestnicy pozyskają wiedzę dotyczącą inwestowania na GPW, prowadzenia własnej firmy oraz możliwościach finansowania studiów przy pomocy kredytów studenckich.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zygmunt Solorz-Żak z nagrodą za “śmiałe decyzje biznesowe i innowacyjność”

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ewa
jakie decyzje Solorz to kompletny tuman i kretyn po szkole zawodowej elektryk z Radomia ,ma swoich doradców których opłaca i oni mu doradzają w kwestiach finansowych
0 0
odpowiedź
User
Jurek
Jestem Polakiem-malkontentem ?
0 0
odpowiedź
User
Skarabeusz
Ewo, rozumiem, ze jesteś magistrem zarządzania,w związku z czym wiesz lepiej jak się robi biznes? ;)
0 0
odpowiedź
User
ja
Ewa - zenada jest to co piszesz, kazdy prezes ma doradców, po to oni sa zeby doradzac, za to biora kase.
0 0
odpowiedź
User
mathef
Śmiałą i jak się okazuje skuteczną decyzją było wejście z Cyfrowym Polsatem i potem z Plusem w LTE; śmiałe jest to, co dzisiaj jeszcze w zarodku, czyli telewizja mobilna, zobaczymy, jak będzie tym razem... choć strzelałbym ,że będzie dobrze
0 0
odpowiedź
User
pytanie o Mobilna Tv
pytanie, jak to sie stalo, ze w ostatnich dniach panowania Strezynskiej, z koncesji INFOFM zniknelo H, zamiast DVB-H na telewizje mobilna, jest DVB. Czyli pan Solorz moze sobie nadawac prywatna cyfrowa telewizje naziemna.
0 0
odpowiedź
User
Andrzej
Sporo śmiałych decyzji ma na koncie Solorz-Żak, więc nie dziwota, że jest teraz tam, gdzie teraz jest. CP był systematycznie i wciąż jest w ten sposób budowany. Najpierw internet mobilny, potem udoskonalenie go i budowa sieci LTE, na której teraz operuje także Plus, który został kupiony przez Solorza. Jest tego wiele, bo i telewizja mobilna, zakup ipli... To jest naprawdę śmiałe działanie.
0 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing