WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

4-proc. wzrost sprzedaży smartfonów w I kwartele br., Apple z dwucyfrowym spadkiem

Gorący temat

Netflix ma 117 mln subskrybentów, rekordowe wzrosły wpływy i zysk

0

1,88 mln smartfonów sprzedanych w Polsce w I kw. br., Samsung przed Huawei

2016-05-23 A A A KOMENTARZE: 2 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku w Polsce sprzedanych zostało 1,88 miliona smartfonów - wynika z danych firmy badawczej IDC.

Samsung Galaxy S6 Samsung Galaxy S6

W ujęciu rocznym sprzedaż smartfonów w naszym kraju wzrosła o 7 proc., z 1,75 miliona w I kwartale roku 2015.

W całym ubiegłym roku w Polsce sprzedano 7,5 miliona smartfonów, stanowiących 73 proc. wszystkich sprzedanych telefonów komórkowych. Pod tym względem jesteśmy nieco w tyle za Europą Zachodnią, gdzie penetracja smartfonów sięgnęła 88 proc.

Za coraz mniejszą część polskiego rynku odpowiadają operatorzy telekomunikacyjni, a za coraz większą - sklepy i e-sklepy. Udział operatorów w liczbie smartfonów sprzedanych w Polsce spadł z 70 proc. w I kwartale 2015 roku do 56 proc. w I kwartale roku 2016. Ponadto w tym samym czasie wyraźnie zmalała w naszym kraju średnia cena sprzedaży smartfonów z systemem Android - z 225 euro do 159 euro.

Z danych IDC wynika także, że coraz bardziej na znaczeniu na polskim rynku zyskują chińskie marki. Spośród nich wyróżnia się Huawei, która w I kwartale 2016 roku zdobyła 23 proc. udziału pod względem liczby sprzedanych smartfonów i ustępowała tylko Samsungowi (29 proc.), a wyraźnie zdystansowała Apple (11 proc.). Udział pozostałych chińskich marek sięgnął łącznie 10 proc.

Z kolei pod względem przychodu ze sprzedaży smartfonów, liderem naszego rynku w pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku także był Samsung, wyprzedzając Apple i Huawei.

Autor: km

Wiecej informacji: sprzedaż smartfonów, smartfony, Huawei, Samsung, iPhone, Apple, Android, idc

Komentarze (2) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia