SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy dekoder od ADB w ofercie Canal+

Platforma cyfrowa Canal+ wprowadziła do oferty dekoder 4K Dualbox+. Jego producentem jest zielonogórska firma ADB. Urządzenie zastąpi dekoder 4K UltraBox+, który już nie jest produkowany. Sprzęt pozwoli na oglądanie treści wideo drogą satelitarną oraz internetową.

Nowy dekoder 4K Dualbox+ (fot. Canal+)Nowy dekoder 4K Dualbox+ (fot. Canal+)

Dekoder 4K DualBox+ będzie wykorzystywał wdrażane w ostatnich miesiącach oprogramowanie Canal+, z którego od niedawna korzystają posiadacze poprzedniej wersji dekodera 4K. Nowy soft rozszerza możliwości urządzenia i wprowadza nowe funkcje, w tym m.in. pozwala na dostęp do seriali i filmów w kolekcjach VOD po podłączeniu dekodera do internetu, nawet jeśli dekoder nie jest podłączony do anteny satelitarnej. W czasie burzy, która może powodować zakłócenia w odbiorze satelitarnym, abonent Canal+ może kontynuować oglądanie ulubionego programu w streamingu.

Urządzenie oferowane z dyskiem twardym o pojemności 500 GB

Nowy dekoder będzie oferowany we wszystkich pakietach telewizyjnych już od 5 zł/mies. Dekoder 4K Dualbox+ będzie również oferowany z opcjonalnym dyskiem twardym o pojemności 500GB. Na urządzeniu zainstalowana jest aplikacja Netflix. Niedługo udostępniona zostanie również aplikacja Playera. Canal+ chce być bowiem aregatorem usług streamingowych.

Nowy dekoder pozwala na odbiór satelitarnych kanałów telewizyjnych, także w rozdzielczości 4K, wchodzących w skład oferty platformy Canal+ i niekodowanych, które są dostępne na Hot Birdzie 13E. Dzięki urządzeniu można też nagrywać kanały telewizyjne (w przypadku wyboru zewnętrznego dysku twardego). Zakładka Replay TV pozwala na cofanie programów telewizyjnych do 8 godzin (catch up TV). Można też zatrzymać daną audycję i wznowić jej oglądanie w ciągu 2 godzin (timeshift).  Dekoder 4K Dualbox+, podobnie jak jego poprzednik, pozwala na ułożenie listy ulubionych kanałów telewizyjnych. Canal+ zaleca aktualizację oprogramowania dekodera zaraz po jego uruchomieniu.

W panelu tylnym dekoder posiada wejścia antenowe SAT1 i SAT2, złącze Ethernet, port USB, wyjście HDMI. Na panelu przednim urządzenia znajduje się dioda LED. Slot na kartę kodową platformy Canal+ został umieszczony w prawej części sprzętu. Szczegółowa specyfikacja techniczna nowego urządzenia została opublikowana przez jednego z dystrybutorów Canal+ w internecie już przed tygodniem.

 

Parametry techniczne nowego dekodera Canal+

Dekoder satelitarny
- zakres częstotliwości wejściowej: 950-2150 MHz
- poziom sygnału wejściowego: od -65 dBm do -25 dBm
- impedancja wejściowa: 75 Ohm
- Zasilanie konwertera: od 14 V do 18 V
- sterowanie wysokim pasmem: 22 kHz
- DiseqC - 2x dla SAT1 oraz 1x dla SAT2
- modulacja: QPSK (DVB-S) oraz 8PSK (DVB-S2)

Bezprzewodowa karta sieciowa

- obsługa Wi-Fi 2,4 GHz oraz 5 GHz
Formaty wideo
- H.265 HEVC
- H.264 AVC
- HDR10, HDR10+ i HLG
- konwersja HDR do SDR

Formaty audio

- Dolby AC-3 oraz EAC-3
- gotowy  na AC-4
- MS12
- MPEG1 Layer I/II/III (MP3)
- MPEG2 Layer I/II

System

- procesor (CPU): Mediatek K8 MT5751A
- pamięć RAM: 2048 MB DDR4
- pamięć FLASH: eMMC 8 GB
Ścianka przednia i boczna

- dioda LED
- czytnik kart
- czujnik podczerwieni (odbiornik sygnału pilota)
- przycisk WPS

Ścianka tylna

- 2x wejście anteny SAT (SAT1 i SAT2)
- HDMI 2.0/HDCP 2.2
- Ethernet RJ45
- gniazdo zasilania
- USB 2.0

Pilot, zasilacz i wymiary
- pilot zasilany dwoma bateriami CR2032, klawiatura posiada 38 przycisków, dodatkowo wyposażony w diodę LED sygnalizującą pracę.
- zasilacz 200-240 V AC/50 Hz 12V 2.0A z diodą LED.

wymiary 147x147x40 mm
waga 0,388 kg
pobór mocy: 24W (praca), 0,5 W (czuwanie).

Dołącz do dyskusji: Nowy dekoder od ADB w ofercie Canal+

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
BadBoy
Dekoder jest dowodem na całkowity zastój technologiczny polskiego Canal+, a wręcz na cofanie się w rozwoju w stosunku do poprzednika jakim był 4K Ultrabox+ z 2018 roku. Brak możliwości nagrywania kilku programów jednocześnie, pomniejszony dysk 500GB zamiast 1TB (nawet 10 lat temu N-ka oferowała Turboboxy z 1TB dyskiem), pozbyto się portu S/PDIF czy zdegradowano port USB z 3.0 na 2.0. Do tego KOSZMARNY WYGLĄD w połączeniu z obudową dodatkowego dysku (Ultrabox+ był mały i zgrabny, z dyskiem w środku). Kto by to chciał pod telewizorem?! DRAMAT. Canal+ Polska zawsze był zacofany technologicznie w stosunku do Canal+ we Francji. Niestety po raz kolejny Polacy dostają wybrakowaną ofertę i sprzęt.
Biorąc pod uwagę koszmarne oprogramowanie, które ADB wykonało wg specyfikacji i życzeń C+ (bardzo wykastrowana wersja graphyne 3) jestem całkowicie zdegustowany kierunkiem, w którym zmierza ta platforma.
odpowiedź
User
Klient
Za ten dekoder i nowe oprogramowanie pełne błędów ktoś w Canal+ powinien polecieć. Całkowity zastój technologiczny i kompletny brak zrozumienia rynku i tego co się na nim dzieje już od dawna występuje w tej firmie. Kiedyś to była TV premium obecnie służy tylko dla ludzi którzy nie maja dostępu do DVBT.
odpowiedź
User
Horacy
Tylko czekam na szybszą możliwość rozwiązania umowy, sądzę że najblizsza podwyżka abonamentu mi to umożliwi.
odpowiedź