WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

„Tele Tydzień” najchętniej kupowanym tygodnikiem, dominacja pism plotkarskich w czołówce

Gorący temat

„GW” zarzuca „Wiadomościom” ocenzurowanie wypowiedzi Morawieckiego o „żydowskich sprawcach”, której nie było też w „Faktach”

9

„Angora” odrzuciła felieton Janusza Korwina-Mikke porównujący przyjmowanie uchodźców do adopcji psów

2017-07-12 A A A KOMENTARZE: 16 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Tygodnik „Angora” nie przyjął do publikacji felietonu, w którym europoseł Janusz Korwin-Mikke skrytykował przymusową relokację uchodźców w Unii Europejskiej, porównując imigrantów do psów.

Janusz Korwin-Mikke, Foto: Rafał Guz / PAP Janusz Korwin-Mikke, Foto: Rafał Guz / PAP

- Z tajemniczych powodów redakcja tygodnika „Angora” odrzuciła mi felieton o psach. Oraz o imigrantach. Proponowałem, by zamienili psy na świnki morskie - ale nie! - poinformował Korwin-Mikke we wtorek na swoim fanpage’u facebookowym. Zamieścił też link do całego felietonu, który zamieścił na swoim blogu, oraz zachęcił internautów do przesyłania swoich opinii na adres mailowy redakcji tygodnika.

W tekście Korwin-Mikke porównał przymusową relokację uchodźców w Unii Europejskiej od adoptowania psów. - Naprawdę kocham! No, może nie wszystkie - ale ogromna większość lubię. A oprócz tego mam bardzo duże łóżko. I proszę sobie wyobrazić, że Towarzystwo Opieki nad Psami wydało dekret, że trzeba zająć się bezdomnymi psami. Przecież nie można dopuścić, by pies wałęsał się samotnie po ulicach. W związku z tym będę miał obowiązek trzymać na swoim łóżku co najmniej pięć psów - napisał na początku felietonu.

Europoseł skrytykował naciski na państwa członkowskie Unii, żeby przyjęły wyznaczone liczby uchodźców. Wyjaśnił też, dlaczego aż 51 proc. Polaków w niedawnym sondażu stwierdziło, że w takiej sytuacji woleliby, żeby nasz kraj wystąpił z UE.

- Każdy socjolog wie, że gdy liczba imigrantów przekracza 10% zaczynają się niesnaski, zamieszki, pogromy... Tak się stało przed wojna, gdy liczba żydów, zawsze w Polsce gościnnie witanych, przekroczyła 10%. I tak niewątpliwie stałoby się z muzułmanami. Więc lepiej nie przyjąć ich teraz - niż mieć potem potworne kłopoty! - podsumował Korwin-Mikke

W nowym numerze tygodnika nie ukazał się felieton Korwin-Mikkego. Polityk jest felietonistą pisma od ponad 10 lat.

- Tekst został zdjęty, ponieważ nie publikujemy w „Angorze” treści, w których uchodźców porównuje się do zwierząt. Innym słowy treści, które namawiają do zachowań o podłożu rasistowskim - przekazał nam Maciej Wilczek, sekretarz redakcji „Angory”. - Dotychczas nie zdejmowaliśmy panu Mikke felietonów. Czasem proponowaliśmy, aby dokonał drobnej korekty, kiedy treść naszym zdaniem była nietyczna lub niezgodna z prawem. Tym razem nie chciał żadnych zmian dokonać - dodał.

Redakcja „Angory” wcześniej odrzucała już niektóre felietony Janusza Korwin-Mikkego. Polityk korzystał wtedy z propozycji, żeby zmieniać swoje teksty, i ostatecznie były one publikowane.

Według danych ZKDP w kwietniu br. średnia sprzedaż ogółem „Angory” wynosiła 266 535 egz.

Autor: tw

Wiecej informacji: Janusz Korwin-Mikke, Angora

Komentarze (16) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia