WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Radio Eska pierwszy raz na podium, Jedynka z najniższym wynikiem w historii

Artur Orzech po 16 latach odchodzi z radiowej Trójki

2017-11-14 A A A KOMENTARZE: 68 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Dziennikarz muzyczny Artur Orzech rozstaje się z Programem III Polskiego Radia - z anteną był na stałe związany od 2001 roku. Jako powód odejścia podaje „trudną i ciężką atmosferę” w redakcji na ul. Myśliwieckiej.

Artur Orzech, fot. youtube Artur Orzech, fot. youtube

Odejście Orzecha z Trójki jest związane z ujawnieniem maila, w którym dyrektor PR3 Wiktor Świetlik prosi dziennikarza, by ten nie obrażał innych osób z rozgłośni, bo w przeciwnym razie zostanie zakończona współpraca z nim. Świetlik wysłał maila do Artura Orzecha ze swojego prywatnego adresu mailowego w dniu 30 października br. Wiadomość trafiła także do wicedyrektorów Trójki: Wojciecha Surmacza i Tomasza Kowalczewskiego.

- Bardzo proszę o nieobrażanie innych dziennikarzy Trójki, ani za pośrednictwem mediów społecznościowych, ani w innej formie. W przeciwnym razie, z przyczyn oczywistych, będziemy musieli zakończyć współpracę z Panem Redaktorem - napisał Świetlik. Artur Orzech odpowiedział mu w nocy z poniedziałku na wtorek. „Oj, przestraszyłem się :) A o kogo Panu chodzi Panie Dyrektorze? Bo nikogo nie obrażam, tym bardziej w liczbie mnogiej” - stwierdził we fragmentach maili, które widać w fotografii ekranu ujawnionej w internecie.

- Nie mam zielonego pojęcia. Nie wiem, o co chodzi panu Świetlikowi, proszę zapytać pana dyrektora, kogo z Trójki obraziłem. Przygotowuję audycje muzyczne, nie zajmuję się sprawami bieżącymi. Tym bardziej nie rozumiem tego maila - komentował rano w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Artur Orzech.

- Potwierdzam, że doszło do takiej korespondencji między mną a Arturem Orzechem. Są to wewnętrzne sprawy spółki. Jeżeli Artur Orzech zdecydował się ujawnić korespondencję to jest jego sprawa - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Wiktor Świetlik, szef Trójki.

Po południu portal Wyborcza.pl poinformował, że Artur Orzech odchodzi z Trójki. - Atmosfera przy Myśliwieckiej jest tak trudna i ciężka, że musiałem odejść. Tylko słuchaczy mi żal. Bo wiem, że są i nas słuchają - tłumaczy Orzech. Jako drugi powód wskazuje na zmiany godziny nadawania jego audycji: „Trzy kontynenty” na środę na 22.00, a program „Zaraz wracam” został przesunięty na północ z wtorku na środę. - To jest cmentarz radiowy - komentuje dziennikarz.

Artur Orzech jest związany z Trójką od początku lat 90., a stale współpracuje ze stacją od 2001 roku. Prowadził autorskie audycje muzyczne (m.in. „Orzech i reszta”, „Moje miasto nocą”, „Prywatna kolekcja”), obecnie jest gospodarzem m.in. programu „Trzy kontynenty”, w którym prezentuje muzykę z Azji, Afryki i Ameryki Południowej. Wcześniej był związany z innymi stacjami Polskiego Radia: Jedynką i Radiem Dla Ciebie.

Z Trójką na początku listopada rozstali się Artur Andrus i Robert Kantereit, którym zarząd Polskiego Radia nie pozwolił na dalsze łączenie pracy w rozgłośni ze współpracą z TVN24 (obaj zdecydowali się na to drugie). Wiktor Świetlik powiedział Wirtualnemedia.pl, że ceni obu dziennikarzy i chciał ich zatrzymać w stacji.

Część dziennikarzy Trójki uważa, że Andrus i Kantereit zostali zmuszeni do odejścia z rozgłośni: na antenie stacji aluzyjnie skrytykowali to Wojciech Mann i Piotr Bukartyk, a w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” Michał Olszański. W geście solidarności z Andrusem i Kantereitem z Trójką rozstał się też Wojciech Zimiński.

Według danych Radio Track od czerwca do sierpnia br. udział Trójki w rynku słuchalności wyniósł 6,7 proc.

Autor: łb

Wiecej informacji: Artur Orzech, Program III Polskiego Radia, Trójka, Polskie Radio, Wiktor Świetlik

Komentarze (68) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia