„Bal Dziennikarzy” i „Bal Niepokornych” - dwa konkurencyjne bale dziennikarzy

9 lutego odbędą się po raz pierwszy dwa konkurencyjne bale dziennikarzy. W auli Politechniki Warszawskiej zorganizowany zostanie tradycyjny „Bal Dziennikarzy”, a w Grand Hotelu w Krakowie - „Bal Niepokornych”.

kl
kl
Udostępnij artykuł:

„Bal Niepokornych” jest inicjatywą konserwatywno-prawicowych środowisk dziennikarskich, a głównym jego organizatorem jest krakowski oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Wsparcie dla tego balu deklarują dziennikarze z takich mediów, jak Radio Wnet (którego szefem jest prezes SDP Krzysztof Skowroński), „W Sieci”, „Gazeta Polska”, „Gazeta Polska Codziennie” oraz portale niezależna.pl i wPolityce.pl.

Na stronie internetowej opisującej „Bal Niepokornych” stwierdzono, że impreza ta ma być manifestacją „niezakłamanego przez media mainstreamowe oblicza ludzi definiujących swoje poglądy jako konserwatywne czy prawicowe, a oferta udziału w balu adresowana jest wyłącznie do tych, którzy nie tylko umieją się bawić, ale potrafią być krytyczni”.

Z kolei „Bal Dziennikarzy” to impreza, która odbywa się od 1998 roku. Organizuje ją fundacja kierowana przez dziennikarkę „Gazety Wyborczej” Dominikę Wielowieyską. Bal ten ma charakter charytatywny.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

PR Wings: ostatnie dni na zgłoszenia w pierwszym terminie

PR Wings: ostatnie dni na zgłoszenia w pierwszym terminie

Dokument o księdzu Kaczkowskim jesienią w kinach.TVP prezentuje zwiastun

Dokument o księdzu Kaczkowskim jesienią w kinach.TVP prezentuje zwiastun

Jędrzejewski już po przesłuchaniu. Nie chciał zeznawać, nie miał telefonu

Jędrzejewski już po przesłuchaniu. Nie chciał zeznawać, nie miał telefonu

Kolejne Lwy na Cannes Lions dla polskich projektów

Kolejne Lwy na Cannes Lions dla polskich projektów

Praca, dom, obowiązki, czyli główna wymówka Polaków. W jaki sposób wprowadzić trening do naszych grafików?
Materiał reklamowy

Praca, dom, obowiązki, czyli główna wymówka Polaków. W jaki sposób wprowadzić trening do naszych grafików?

Disney+ zapowiada polskie nowości: będzie "Breslau 2" i dwa nowe seriale

Disney+ zapowiada polskie nowości: będzie "Breslau 2" i dwa nowe seriale