WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Poradniki dla kobiet: „Świat Kobiety” nowym liderem, „Naj” o 40 proc. w dół

Beata Dzięgielewska nie kieruje już “Kobietą i Życie”

2011-12-09 A A A KOMENTARZE: 11 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Beata Dzięgielewska, z końcem listopada br. przestała być redaktor naczelną “Kobiety i Życia” (Wydawnictwo Bauer) i rozstała się ze spółką - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Beata Dzięgielewska nie kieruje już “Kobietą i Życie”

Jak wynika z naszych informacji, o rozstaniu z Dzięgielewską zdecydował wydawca. Wydawnictwo Bauer poza potwierdzeniem faktu rozstania z naczelną “KiŻ”, nie komentuje całej sprawy.

Beata Dzięgielewska kierowała “Kobietą i Życiem” od grudnia 2010 roku, przeszła tam bezpośrednio ze stanowiska naczelnej konkurencyjnych “Dobrych Rad” (Burda Publishing Group). Jej transfer oburzył Burdę, wydawca ten w oświadczeniu podkreślił wtedy, że Dzięgielewska w przeszłości wielokrotnie krytykowała naśladowanie “Dobrych Rad” przez “Kobietę i Życie” (więcej na ten temat).

Z danych ZKDP wynika, że w okresie od stycznia do września br. średnia sprzedaż ogółem “Kobiety i Życia” wyniosła 397 197 egz., notując spadek względem analogicznego okresu rok wcześniej o 12,5 proc. Z Kolei “Dobre Rady” sprzedawały się na poziomie 460 228 egz., a spadek ich sprzedaży wyniósł tylko 6,9 proc. Oba tytuły do sierpnia kosztowały po 1,50 zł (od września "KiŻ" jest od 10 groszy droższa, cena "Dobrych Rad" pozostała bez zmian).

>>> Poradniki: zyskują tytuły Bauera, tracą magazyny G+J

Obowiązki redaktor naczelnej “KiŻ” przejęła teraz Ewa Kustroń-Zaniewska, wicenaczelna tytułu, która w przeszłości także pracowała z Dzięgielewską w “Dobrych Radach”. Wydawca nie podjął jeszcze decyzji, kto ostatecznie zostanie nową naczelną miesięcznika.

Autor: pp

Wiecej informacji: Beata Dzięgielewska, Kobieta i Życie

Komentarze (11) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia