WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Szefowa departamentu edukacji i komunikacji Ministerstwa Środowiska krytykowana za wpis o kajdankach i szubienicy dla Donalda Tuska

Beata Nowosielska po tweecie o kajdankach i szubienicy dla Tuska odchodzi z Ministerstwa Środowiska

2017-04-21 A A A KOMENTARZE: 17 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Beata Nowosielska, dyrektor departamentu edukacji i komunikacji w Ministerstwie Środowiska, zrezygnowała z dalszej pracy w resorcie. Kilka dni temu zamieściła mocno krytykowany wpis twitterowy o Donaldzie Tusku.

Beata Nowosielska Beata Nowosielska

Ministerstwo Środowiska o rezygnacji Beaty Nowosielskiej poinformowało w piątek rano na Twitterze. Nie podano powodów.

Nowosielska pracowała w resorcie od ub.r., pełniła funkcję dyrektora departamentu edukacji i komunikacji. W 2014 roku została wybrana radną w warszawskiej dzielnicy Wesoła.

W minioną sobotę na facebookowej stronie „Powitajmy Tuska tak jak na to zasługuje”, (założonej przez Cezarego Gmyza, korespondenta Telewizji Polskiej w Niemczech) Beata Nowosielska napisała: „Powitanie dla Tuska? Kajdanki i szubienica”. W środę internauci zauważyli, że autorka tego wpisu pracuje na dyrektorskim stanowisku w Ministerstwie Środowiska. Została skrytykowana m.in. przez dziennikarzy i polityków, przypomniano też jej wcześniejsze ostre komentarze w internecie.

W czwartek Nowosielska przeprosiła wszystkich urażonych jej wpisami i wyraziła głębokie ubolewania w związku z ich publikacją. - Treści przeze mnie zamieszczane stanowią jedynie mój osobisty, emocjonalny i spontaniczny komentarz wobec aktualnych doniesień medialnych. W żadnym razie nie było moim zamiarem obrażenie kogokolwiek, a tym bardziej zachęcanie do wyrządzenia krzywdy komukolwiek - stwierdziła na Facebooku. - Jednocześnie pragnę podkreślić, że wypowiedzi te miały wyłącznie prywatny charakter i nie miały żadnego związku z wykonywaną przeze mnie pracą - dodała.

Ministerstwo Środowiska w krótkim oświadczeniu zaznaczyło, że wpisy Nowosielskiej, są one jej prywatnymi opiniami. - Poglądy Pani Beaty Nowosielskiej, jak i sposób ich wyrażania w portalach społecznościowych, nie są stanowiskiem Ministerstwa Środowiska. Poglądy te stanowią wyłącznie prywatną opinię Pani Nowosielskiej. Ministerstwo Środowiska wyraża dezaprobatę dla tego typu wypowiedzi w przestrzeni publicznej - napisano w oświadczeniu resortu.

Autor: tw

Wiecej informacji: Beata Nowosielska, Ministerstwo Środowiska

Komentarze (17) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia