Będzie wspólna audycja radiowa nadawców publicznych z Grupy Wyszehradzkiej

W ramach współpracy nadawców publicznych w Grupie Wyszehradzkiej prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk zainicjowała projekt wspólnej audycji radiowej krajów z Grupy Wyszehradzkiej (V4).

lb
lb
Udostępnij artykuł:
Będzie wspólna audycja radiowa nadawców publicznych z Grupy Wyszehradzkiej
Na zdjęciu prezes Polskiego Radia, Barbara Stanisławczyk i dyrektor generalny Czeskiego Radia, René Zavoral

O współpracy nadawców z V4 prezes Barbara Stanisławczyk rozmawiała w kwietniu br. podczas spotkania szefów mediów publicznych Grupy w Brnie. Jak informuje Polskie Radio, projekt wspólnej audycji jest obecnie w fazie przygotowań.

- Media publiczne krajów Grupy Wyszehradzkiej znajdują coraz więcej wspólnych obszarów. Nasza skala, profil oraz zasięg oddziaływania są zbliżone do siebie, co powoduje, że w naturalny sposób zacieśniamy współpracę. Dzielimy wspólne wartości, lubimy ze sobą rozmawiać i to nas do siebie zbliża - mówi Barbara Stanisławczyk, prezes Polskiego Radia.

W zeszłym tygodniu Stanisławczyk spotkała się w Pradze z dyrektorem generalnym Czeskiego Radia René Zavoralem. Rozmowa dotyczyła m.in. współpracy radiowej pomiędzy kanałami dla młodzieży, czyli radiową Czwórką i czeskim Radiem Wave. Dyskutowano również o cyfryzacji radia i współpracy w ramach Europejskiej Unii Nadawców.

W najbliższy poniedziałek dojdzie do spotkania zarządu Polskiego Radia z delegacją węgierskiego radia i telewizji publicznej MTVA, która przybędzie do Warszawy. Przewodzi jej dyrektor generalny Miklós Vaszily.

Temat współpracy w ramach V4 zostanie także poruszony podczas spotkania Grupy Europy Środkowo-Wschodniej Europejskiej Unii Nadawców w Pradze. Odbędzie się ono pod koniec września br.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Były szef Banku Handlowego ma nadzorować Agorę

Były szef Banku Handlowego ma nadzorować Agorę

Nowy gospodarz "Przekazu dnia" w Kanale Zero

Nowy gospodarz "Przekazu dnia" w Kanale Zero

"Przez cały czas martwię się o pracę". Kasia Madera o zwolnieniach w BBC. Pierwszy odcinek naszego wideopodcastu

"Przez cały czas martwię się o pracę". Kasia Madera o zwolnieniach w BBC. Pierwszy odcinek naszego wideopodcastu

Dziś premiera naszego nowego (i pierwszego) programu wideo. Poznajcie #KomentarzeWM

Dziś premiera naszego nowego (i pierwszego) programu wideo. Poznajcie #KomentarzeWM

Da Grasso wprowadziło do menu nowości inspirowane koreańską kuchnią oraz trendem Ube
Materiał reklamowy

Da Grasso wprowadziło do menu nowości inspirowane koreańską kuchnią oraz trendem Ube

#WM na Cannes Lions. #1 Pięć lekcji o marketingu od najlepszego CMO na świecie

#WM na Cannes Lions. #1 Pięć lekcji o marketingu od najlepszego CMO na świecie