SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Beata Lubecka i Bogdan Rymanowski powrócą jesienią z rozmowami politycznymi w Radiu ZET

Radio ZET od września aż do wyborów parlamentarnych będzie codziennie nadawać na antenie audycje publicystyczne. Najnowsza wystartowała w minioną niedzielę. Pierwszym gościem wspólnego programu Radia ZET i Wirtualnej Polski był Marek Suski. - W tej audycji nie ma tylko twardej polityki, stawiamy też na luźniejsze tematy - słyszymy w Grupie Eurozet. Od września powracają na antenę poranne i popołudniowe wydania "Gościa Radia ZET".

Radio ZET w przyszłym tygodniu ma ujawnić nowe propozycje programowe, które pojawią się na antenie od września. Wiadomo, że w jesiennej ramówce nie zabraknie Bogdana Rymanowskiego i Beaty Lubeckiej. Oboje przed sezonem wakacyjnym prowadzili audycję "Gość Radia ZET". To rozmowy z politykami, ekspertami i ważnymi osobami życia publicznego emitowane w dni powszednie o godz. 8:02 i 17:02. Gospodarzem porannego wydania rok temu został Bogdan Rymanowski. Zastąpił w tej roli Beatę Lubecką, która objęła wtedy prowadzenia popołudniowych wydań "Gościa Radia ZET".

Latem stacja pozostawiła w ramówce tylko poranne rozmowy. W lipcu prowadziła je Beata Lubecka, a w sierpniu Iwona Kutyna, która niedawno dołączyła do Radia ZET jako redaktorka wydania "Wiadomości". Kutyna nadal prowadzi też w Chillizet swoją autorską audycję "Same przyjemności" (z tą rozgłośnią jest związana od 2019 r.).

- Wracam na antenę od września. Poprowadzę popołudniowe wydania "Gościa Radia ZET" - słyszymy od Beaty Lubeckiej. A co z drugim prowadzącym? - W jesiennej ramówce będzie Bogdan Rymanowski - usłyszeliśmy w Grupie Eurozet, do której należy rozgłośnia.

"Gra o głosy": jest więcej lifestyle'u

Jak już informowaliśmy, od niedzieli, 20 sierpnia Radio ZET wspólnie z Wirtualną Polską realizuje program "Gra o głosy". W każdym odcinku duet prowadzących - Beata Lubecka oraz wymiennie jeden z dziennikarzy WP: Patrycjusz Wyżga, Patryk Michalski lub Michał Wróblewski - goszczą jednego polityka reprezentującego partie i komitety wyborcze startujące w nadchodzących wyborach parlamentarnych, które odbędą się 15 października.

Pierwszym gościem audycji był poseł PiS Marek Suski. Łącznie przewidziano osiem odcinków, każdy potrwa 44 minuty. Premierowe odcinki "Gry o głosy" można oglądać na stronie głównej WP, w Telewizji WP i Radiu ZET w niedziele o godz. 21:30. - Na naszej antenie program jest nadawany przez 25 minut, dalszą część udostępniamy w naszych kanałach online - usłyszeliśmy w stacji. Podobnie dzieje się w przypadku "Gościa Radia ZET", gdy zaledwie kilka pierwszych minut rozmowy dostępnych jest na antenie ogólnopolskiej, a reszta wywiadu jest kontynuowana w sieci.

Stacja w nowym cyklu głos oddaje jest nie tylko politykom, ale też widzom i słuchaczom, którzy w trakcie programu mogą dzwonić oraz zadawać pytania w komentarzach. W każdym odcinku przewidziano też quizy, sondy i ankiety zbierające opinie i angażujące odbiorców. - W tej audycji nie ma tylko twardej polityki, stawiamy też na luźniejsze tematy, jest więcej lifestyle'u - usłyszeliśmy w Radiu ZET. 

Więcej publicystyki w Radiu ZET

To, że Radio ZET realizuje wspólny program z Wirtualną Polską, nie oznacza, że stacja zrywa dotychczasową współpracę z Onetem. Jesienią zeszłego roku rozgłośnia przesunęła "6. dzień tygodnia w Radiu ZET" - audycję Andrzeja Stankiewicza, wicenaczelnego Onetu, podsumowującą wydarzenia tygodnia z udziałem polityków wszystkich opcji zasiadających w parlamencie - z niedzieli na sobotę. Program powróci na antenę wraz z jesienną ramówką, a współpraca z Wirtualną Polską przy programie "Gra o głosy" została zawarta na czas kampanii wyborczej.

Oznacza to, że od września do połowy października Radio ZET codziennie będzie emitować na antenie audycje publicystyczne: od poniedziałku do piątku "Gościa Radia ZET", w soboty "6. dzień tygodnia w Radiu ZET", a w niedzielne wieczory "Grę o głosy".

Rośnie słuchalność Radia ZET

Kilka miesięcy po przejęciu przez Agorę większości udziałów Eurozetu ze spółki odeszło kilka osób. Pracę stracili szefowa biura reklamy, dyrektor rozwoju sprzedaży i badań oraz dyrektor ds. sprzedaży internetowej. Z kolei miesiąc temu Marek Czyż po ponad półtora roku przestał być dyrektorem informacji Radia ZET. Jego obowiązki przejęła Anna Augustyn.

Za to pod koniec kwietnia redaktorem naczelnym serwisu Radiozet.pl przestał być Tomasz Sofuł, który od 2014 r. był również dyrektorem działu online w Grupie Eurozet. Jego miejsce zajął Łukasz Sawala, związany ze spółką od 2015 r., który obecnie odpowiada za pracę zespołu redakcyjnego Radiozet.pl, a dodatkowo podlegają mu redakcje online Antyradia, Meloradia, Chillizet i Planety.

W zeszłym tygodniu przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski nałożył na spółkę Eurozet karę w wysokości 476 tys. zł, zarzucając Radiu ZET dezinformację. Chodziło o opis okoliczności przejazdu prezydenta Ukrainy przez terytorium Polski. "Stanowczo nie zgadzamy się z tymi zarzutami ani z nałożoną karą" - czytamy w oświadczeniu spółki Eurozet. Jednocześnie nadawca zapowiedział, że będzie dochodził sprawiedliwości przed sądem.

Według najnowszego badania Radio Track pracowni Kantar Polska w okresie maj-lipiec 2023 r. Radio ZET miało 14 proc. udziału w rynku słuchalności, o 1,1 pkt proc. więcej niż przed rokiem.

Dołącz do dyskusji: Beata Lubecka i Bogdan Rymanowski powrócą jesienią z rozmowami politycznymi w Radiu ZET

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Piotr
Jednak ten pisowiec rymanowski wraca....
Pytanie gdzie ten pluralizm mediów skoro o 8:02 w obu ogólnopolskich rozgłośniach radiowych wywiady prowadzą symetryści z pisowskich odchyłem....
odpowiedź
User
Chucky
To im tak nie pomoze rmf rzadzi
odpowiedź
User
Widz
Jedni z najlepszych dziennikarzy w tym kraju.
odpowiedź