SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marek Czyż odchodzi z Radia ZET

Marek Czyż przestaje być dyrektorem informacji Radia Zet - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Ze stacją był związany od początku 2022 r. Jego obowiązki tymczasowo przejmie Paweł Truszczyński.

Marek Czyż, fot. materiały prasoweArticle

- Marek Czyż rozstaje się z Radiem ZET. To jego decyzja. Nie będziemy komentować jej powodów - potwierdza nasze wcześniejsze ustalenia Anna Marucha, dyrektorka komunikacji korporacyjnej Grupy Eurozet. Czyż objął funkcję dyrektora informacji Radia Zet z początkiem stycznia 2022 r. Zastąpił na tym stanowisku Joannę Komolkę, która odeszła z rozgłośni.

- Marek Czyż przekazuje obowiązki w piątek, 21 lipca. W przyszłym tygodniu rozpoczyna urlop - dodaje Anna Marucha. - Obowiązki Marka Czyża tymczasowo przejmie jego zastępca - Paweł Truszczyński.

Jak nadawca ocenia jego pracę? - Marek Czyż to znany i uznany w środowisku dziennikarz, który swoim doświadczeniem wiele wniósł do pracy newsroomu Radia Zet. Pod jego kierownictwem zespół wiadomości sprawnie funkcjonował. Po decyzji Marka o odejściu z radia pozostaje nam jedynie podziękować mu za półtora roku owocnej współpracy - mówi nam Anna Marucha.

Marek Czyż kierował pracą newsroomu Radia Zet, a wiosną przez kilka dni zastępował Beatę Lubecką (przebywała na zwolnieniu lekarskim), prowadząc popołudniowe wydania "Gościa Radia Zet".

Marek Czyż od 30 lat w mediach

Pracę w mediach Marek Czyż zaczął w pierwszej połowie lat 90., początkowo był związany z katowickim Radiem TOP. W latach 1996-2008 prowadził programy publicystyczne w Telewizji Polskiej. Pracował również w zagranicznej redakcji TAI oraz jako śląski reporter TVP.

W latach 2009–2011 był dyrektorem programowym TVS, gdzie prowadził równocześnie "Silesia Informacje". Od 2011 r. pracował w TVP Info. W 2016 r. wrócił do TVP3 Katowice. Z Telewizji Polskiej odszedł w sierpniu 2016 r. Później był związany z Nowa TV (był jednym z gospodarzy programu informacyjnego), a potem z Superstacją, gdzie prowadził programy informacyjne i publicystyczne.

W latach 2020-2021 współpracował z Halo.Radio jako felietonista. Jesienią 2020 r. uruchomił własny serwis publicystyczny CzyzTak.pl.

Według najnowszego badania Radio Track pracowni Kantar Polska w okresie kwiecień-czerwiec 2023 r. Radio Zet miało 13,5 proc. udziału w rynku słuchalności, o 0,2 pkt proc. więcej niż przed rokiem. Niedawno kontrolny pakiet udziałów nadawcy stacji przejęła Agora, po tym jak sąd prawomocnie uchylił zakaz wydany na początku 2020 r. przez prezesa UOKiK.

Dołącz do dyskusji: Marek Czyż odchodzi z Radia ZET

36 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nic dziwnego
Odchodzi z tonącego okrętu
odpowiedź
User
zosja k-r
Odchodzi z tonącego okrętu


Wypłynie w TV?
odpowiedź
User
Teleman
Wiadomo Agora potrzebuje ludzi w pełni oddanych jedynej słusznej partii, a nie takich co chcą się bawić w jakiś pluralizm.
odpowiedź