Informacje na temat decyzji chińskich władz dostarczył dziennik „The New York Times”, Facebook – właściciel WhatsApp odmówił komentarza w tej sprawie.
Według doniesień komunikator WhatsApp stał się dla użytkowników w Chinach bezużyteczny w momencie gdy tamtejsze władze postanowiły zablokować możliwość przesyłania w aplikacji także wiadomości tekstowych. Wcześniej, w czerwcu br. wyłączono opcję wideo rozmów oraz wymiany zdjęć i innych plików pomiędzy użytkownikami.
WhatsApp był do tej pory ostatnią usługą Facebooka dostępną w Chinach. W 2009 r. zablokowano w tym kraju dostęp do głównego serwisu, później zaś uniemożliwiono korzystanie z Instagrama.
Cenzura internetu w Chinach przybiera coraz ostrzejsze formy. Jednym z ostatnich przykładów na to jest zapowiedź wprowadzenia przepisów likwidujących anonimowość internautów pozostawiających w sieci swoje komentarze.
@bbb - „@Pytanie - „Dlaczego wszyscy potrafią zorganizować automaty pocztowe (InPost, DHL, Orlen, Allegro)… tylko nie Poczta Polska?” przeciez rozbudowują Pocztex AUTOMAT. Fakt, że na razie skromnie, ale są!” dodam, że w mojej miejscowości (70 tys mieszkańców) pocztexy są, a allegro one nie. Co więcej - w komentarzach o jakości allegro one mnóstwo niepochlebnych rzeczy - wystarczy wejść na allegro gadane
@Pytanie - „Dlaczego wszyscy potrafią zorganizować automaty pocztowe (InPost, DHL, Orlen, Allegro)… tylko nie Poczta Polska?” przeciez rozbudowują Pocztex AUTOMAT. Fakt, że na razie skromnie, ale są!
@Pytanie - „Dlaczego wszyscy potrafią zorganizować automaty pocztowe (InPost, DHL, Orlen, Allegro)… tylko nie Poczta Polska?” PP nie potrzebuje paczkomatów, bo to "narodowa" spółka i nie musi być rentowna, wszyscy się do niej dokładamy, to po co się wysilać.