WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Orange i T-Mobile na czele rankingu operatorów internetu mobilnego, Play zamyka stawkę

Gorący temat

„Wiadomości” chwalą się, że według badania TVP mają wyższą oglądalność od „Faktów”. Pomiar Nielsena nazywają kontrowersyjnym

13

Do przeglądania mobilnego internetu smartfony wykorzystywane dużo częściej niż tablety

2017-11-17 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Na rynkach rozwijających się zdecydowanie najpopularniejszym urządzeniem mobilnym wykorzystywanym do przeglądania internetu są smartfony. Dominują one też na rynkach dojrzałych, ale tutaj swój udział mają też tablety - wynika z danych firmy ScientaMobile.

Do przeglądania mobilnego internetu smartfony wykorzystywane dużo częściej niż tablety

W III kwartale 2017 r. niemal cały ruch w mobilnej sieci w regionach takich jak Azja i Pacyfik czy Ameryka Południowa pochodził ze smartfonów.

W bardziej rozwiniętych regionach również dominowały smartfony, ale swoją obecność mocniej zaznaczyły tablety. Przykładowo w Ameryce Północnej tablety odpowiadały za 16 proc. ruchu w mobilnym internecie, podczas gdy ich udział w regionie Azji i Pacyfiku wyniósł tylko 2 proc.

Analiza wykazała też, że na bardziej rozwiniętych rynkach większy udział mają iPhone'y. W Ameryce Północnej miały one w III kwartale 52 proc. udziału w ruchu internetowym generowanym przez smartfony, podczas gdy w Afryce i Ameryce Południowej było to już odpowiednio tylko 14 proc. i 17 proc.

Raport Scienta Mobile przynosi także ciekawe dane dotyczące przekątnych ekranu w smartfonach. Okazało się np., że w regionie Azji i Pacyfiku najpopularniejsze są urządzenia o przekątnej od 5,6 do 6 cali, podczas gdy w Europie - od 5,1 do 5,5 cali.

Autor: km

Wiecej informacji: internet mobilny, smartfony, tablety

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia