WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Do 2025 roku wszystkie opakowania w McDonald's będą pochodzić z recyklingu

Coca-Cola stawia na recykling opakowań, wprowadza strategię „World Without Waste”

2018-01-22 A A A KOMENTARZE: 4 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Coca-Cola zadeklarowała fundamentalną zmianę swojego podejścia do kwestii opakowań. Koncern do 2030 roku chce uzyskać 100 proc. zbiórki i recyklingu tylu odpadów opakowaniowych, ile trafia od niego na rynek.

Coca-Cola stawia na recykling opakowań, wprowadza strategię „World Without Waste”

Producent ogłosił właśnie nową wizję firmy w zakresie opakowań „World Without Waste” („Świat bez Odpadów”). - Świat ma problem z odpadami opakowaniowymi i, podobnie jak wszystkie firmy, czujemy się odpowiedzialni, żeby pomóc w rozwiązaniu tego problemu - mówi James Quincey, prezes i dyrektor generalny The Coca-Cola Company.

Firma zapowiedziała, że do 2030 roku będzie starać się zebrać i poddać recyklingowi tyle opakowań, ile trafia od niejna rynek, tak aby dać im więcej niż jedno życie. W tym celu koncern chce przeznaczyć część budżetu marketingowego na działania uświadamiające co, jak i gdzie przeznaczy do recyklingu. Coca-Cola będzie promować zbiórkę opakowań w całej branży, włącznie z butelkami oraz puszkami innych firm.

Spółka będzie współpracować z lokalnymi społecznościami, partnerami branżowymi, klientami oraz konsumentami, aby pomóc w rozwiązywaniu takich problemów jak odpady opakowaniowe oraz zanieczyszczenie mórz.

Coca-Cola podkreśla, że już teraz produkuje lepsze butelki - zarówno poprzez użycie bardziej przetwarzalnego materiału, jakim jest żywica roślinna, jak i zmniejszenie wagi plastiku w każdym opakowaniu. Do 2030 roku koncern zamierzają wytwarzać butelki z materiałów pochodzących średnio w 50 proc. z recyklingu.

- Butelki i puszki nie powinny szkodzić naszej planecie. Świat wolny od odpadów jest możliwy - dodaje Quincey.

Coca-Cola będzie dążyć do osiągnięcia swoich celów we współpracy m.in. z inicjatywą New Plastics Fundacji Ellen MacArthur, organizacją Ocean Conservancy / Trash Free Seas Alliance oraz World Wildlife Fund.

 

Autor: jd

Wiecej informacji: The Coca-Cola Company, recykling, świat bez odpadów

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia