WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Senat ogłosił konkurs na nową identyfikację wizualną

Danio po 16 latach zmienia logo, a w nowej kampanii „pozytywnie nastraja”

2017-03-16 A A A KOMENTARZE: 12 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Danone Polska po raz pierwszy od 16 lat zmienia logo serków Danio. Wprowadza też nowe ich opakowania i nową komunikacji marketingową opartą na haśle „Danio pozytywnie nastraja”. Za realizację tych działań odpowiadają firmy MaxArpp, Y&R,  MediaCom, VML i LabStore.

Danio po 16 latach zmienia logo, a w nowej kampanii „pozytywnie nastraja”

Zmianom uległy opakowania serków Danio, które mają być bardziej nowoczesne, etykiety mają dobrze prezentować owocowe smaki i wyglądać apetycznie. Odświeżone zostało logo marki - poprzednie funkcjonowało przez 16 lat. Dodatkowo pod wieczkami serków konsumenci mogą teraz znaleźć zabawne hasła oraz zagadki, które mają ich wprawiać w dobry nastrój.

Zmianom towarzyszy także wprowadzenie na rynek nowych smaków serków: gruszkowo-brzoskwiniowego „Pogruchasz ze mną” oraz jabłkowo-cynamonowego „Pychotka-szarlotka”.

Głównym punktem działań komunikacyjnych marki jest 30-sekundowa reklama telewizyjna, spójna z nową komunikacją marki, opartą na haśle „Danio pozytywnie nastraja”. Bohaterowie spotu po zjedzeniu Danio i pokonaniu Małego Głoda, brand hero marki, zmieniają nastawienie na pozytywne i cieszą się chwilą. Optymistyczny nastrój spotu podkreśla także towarzysząca mu muzyka, „Walking on sunshine”.

Zaplanowano także działania PR oraz komunikację w punktach sprzedaży - w sklepach pojawią się interaktywne materiały POS, w postaci naklejek z pozytywnymi hasłami, które konsumenci będą mogli zabrać ze sobą.

Kampania obejmuje telewizję, aktywności w internecie (Facebook, YouTube) oraz w punktach sprzedaży.

Za projekt opakowań odpowiada agencja MaxArpp, kreację spotu przygotowała agencja Y&R, działania w internecie realizuje agencja VML, a te w punktach sprzedaży - agencja LabStore. Planowaniem i zakupem mediów do kampanii zajął się dom mediowy MediaCom.

Autor: bg

Wiecej informacji: Danio, Danone, logotyp

Komentarze (12) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia