WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Alicja Węgorzewska, Maria Sadowska i Włodek Pawlik wybiorą reprezentanta na Eurowizję

Gorący temat

Michał Mońko nowym dyrektorem radiowej Jedynki, zastąpił Rafała Porzezińskiego

20

„Dzień dobry Polsko” od 27 lutego w TVP1. Kilka par prowadzących

2017-02-08 A A A KOMENTARZE: 33 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W poniedziałek 27 lutego br. TVP1 rozpocznie emisję porannego pasma na żywo „Dzień dobry Polsko”. Będzie kilka par prowadzących, a TVP prowadzi rozmowy z osobami spoza firmy - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

„Dzień dobry Polsko” od 27 lutego w TVP1. Kilka par prowadzących

Wprowadzenie nowego pasma śniadaniowego zapowiadał już rok temu ówczesny szef Jedynki Jan Pawlicki. Pasmo potrwa dwie godziny i będzie nadawane na żywo od 5.55 do 7.45, gdy w TVP1 startuje „Kwadrans polityczny”, a w Dwójce - „Pytanie na śniadanie”.

W „Dzień dobry Polsko” przeważać będą tematy lifestylowe i poradnikowe. Pojawią się również materiały i łączenia z ośrodkami regionalnymi Telewizji Polskiej, które aktywnie uczestniczą przy pracach nad tym pasmem. W trakcie emisji „Dzień dobry Polsko” widzowie obejrzą poranne wydania „Teleexpressu”.

Prawdopodobnie Jedynka wprowadzi do programu trzy lub cztery pary prowadzących, które mają się składać z pracowników Telewizji Polskiej oraz osób z zewnątrz. Według nieoficjalnych informacji portalu Wirtualnemedia.pl, TVP rozważała do roli prowadzących m.in. Annę Popek i Przemysława Babiarza.

Z naszych informacji wynika, że przywracając śniadaniówkę do TVP1 nadawca publiczny chce zwiększyć udziały w paśmie od 6.00 do 8.00. Telewizja Polska wzoruje się na Polsacie, który w tych godzinach nadaje na głównej antenie „Nowy dzień z Polsat News” (6.00-8.50). Natomiast Telewizja Polska ze względów koncesyjnych nie może w Jedynce emitować rano „Poranka Info” z TVP Info.

Przypomnijmy, że w przeszłości w paśmie 6.00-8.00 TVP1 emitowała poranny blok „Kawa czy herbata?”. Był to pierwszy program śniadaniowy w Polsce, zadebiutował w 1992 roku. Decyzję o zakończeniu jego realizacji w 2013 roku argumentowano spadającą oglądalnością.

Warto dodać, że analogiczne nazwy porannych pasm do tej przyjętej przez TVP1 są używane na całym świecie, np. w Niemczech kanał RTL nadaje program „Guten Morgen Deutschland”, a w Stanach Zjednoczonych w ABC i ABC News Now można oglądać „Good Morning America”. Od 2008 roku przez kilka lat Superstacja nadawała poranny blok pod nazwą „Dzień dobry Polsko”.

Autor: łb

Wiecej informacji: TVP1, Dzień dobry, Polsko, Dzień dobry Polsko

Komentarze (33) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia